Reklama

Zalety picia soku z kopru

Koper idealnie nadaje się do gotowania i sałatek, lecz możemy go również wykorzystać, gdy mamy problemy ze zdrowiem. Warzywo to jest bardzo często stosowane w kuchni śródziemnomorskiej i azjatyckiej, jako dodatek do deserów i sałatek. Koper rozpoznamy po białej bulwie z zielonymi łodygami zakończonymi puszystymi liśćmi. Poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych właściwości kopru:

Powiększanie piersi

Soku z kopru można wypróbować aby powiększyć piersi. Uważa się, że składniki kopru są w stanie wyprodukować dodatkową tkankę i komórki, które w naturalny sposób wpłyną na rozrost naszego biustu.

Miesiączka

Składniki zawarte w koprze łagodzą bóle menstruacyjne i są pomocne dla kobiet przechodzących menopauzę.

Wspomaga trawienie

Sok z kopru włoskiego pozytywnie wpływa na nasz przewód pokarmowy i wytwarzanie soków trawiennych. Zwiększa również wchłanianie cennych składników odżywczych z pożywienia. Łagodzi skurcze jelit, zmniejsza stany zapalne żołądka oraz likwiduje wzdęcia.

Walczy z zaparciami

Sok zrobiony z kopru, działa jako środek przeczyszczający i wspomaga pracę jelit. Przy regularnym spożywaniu reguluje trawienie i likwiduje problemy związane z zaparciami.

Wsparcie dla mózgu

Dzięki zawartości potasu w koprze włoskim, pozytywnie wpływa on na funkcjonowanie mózgu oraz dostarcza odpowiednią ilość tlenu, potrzebną do prawidłowego działania i efektywniejszego myślenia. Koper jest idealny dla dzieci i młodzieży dlatego, że wspiera prawidłowy rozwój mózgu i ułatwia zapamiętywanie.

Poprawia widzenie

Jeśli oczy są zaczerwienione, przemęczone lub mamy do czynienia z infekcją, warto spożywać koper, ponieważ przynosi ulgę zaczerwienionym oczom.

Choroby serca

Wypicie soku z kopru włoskiego wspomaga nasze serce oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Sprawia również, że nasze serce staję się silniejsze, dzięki czemu w naturalny sposób zapobiegamy chorobom serca i udarom mózgu.

Mocne włosy

Aminokwasy występujące w koprze doskonale działają na włosy i mieszki włosowe! Tym samym zmniejszając ich wypadanie i podatność na uszkodzenia częstymi stylizacjami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama