Reklama

Zalety grejpfruta, o których musisz wiedzieć

Grejpfrut ma bardzo dużo korzyści dla zdrowia. Ten owoc rośnie w kiściach przypominających winogrono. Po raz pierwszy został odkryty w Ameryce Południowej. Jest naturalną hybrydą pomarańczy i pomelo, stąd jego duży rozmiar i cierpki smak.

Reklama

Polepszenie układu odpornościowego

Ogromna zawartość witaminy C zapobiegnie i przyspieszy przebieg przeziębienia. Istnieją również informacje, że witamina C może zapobiegać nowotworom jamy ustnej i żołądka. Grejpfruty walczą także z wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się organizmu. Wolne rodniki wywołują również raka, udar i zawał serca.

Zapobieganie kamieniom na nerkach

Kamienie w nerkach są zazwyczaj wynikiem nagromadzenia się wapnia. Gdy utworzą się kamienie, mogą opuścić organizm poprzez układ moczowy lub z pomocą operacji. Każdy, kto miał kamienie w nerkach poświadczy, że jest to niebywale bolesny stan. Można temu zapobiegać pijąc litr soku grejpfrutowego dziennie.

Naturalne spalanie tłuszczu

Grejpfrut naprawdę spala tłuszcz i nie jest to tylko plotka. Badania naukowe potwierdzają jego niesamowite właściwości. By osiągnąć największe korzyści, wypij szklankę soku grejpfrutowego przed każdym posiłkiem. Ludzie uczestniczący w takim badaniu tracili do 2 kg w 12 tygodni.

Przyspieszenie metabolizmu

Grejpfrut przyspiesza metabolizm i pomaga stracić na wadze. W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami możesz stracić nawet kilogram na tydzień. Dodatkowym atutem przyspieszonego metabolizmu jest to, że tkanka tłuszczowa spala się nawet wtedy, gdy jesteś w spoczynku. Dzięki temu stracisz na wadze szybciej i zdrowiej.

Oczyszczanie wątroby

Pomóż wątrobie usunąć zbędne toksyny z organizmu. Picie lub jedzenie grejpfruta przyczynia się do lepszego samopoczucia. Oczyszczanie wątroby ma na celu pomóc usunąć objawy takie jak depresja, sztywność mięśni i przewlekłe bóle głowy. Niebezpieczne toksyny, które negatywnie wpływają na twoje zdrowie, są wszędzie wokół nas, a oczyszczanie pomoże się ich pozbyć.

Zapobieganie nowotworowi prostaty

Ten owoc jest bogaty w antyoksydanty, które atakują czynniki rakotwórcze prostaty. Badania pokazują, że dzięki grejpfrutowi dochodzi do naprawy uszkodzonych komórek na poziomie DNA. Rak prostaty jest najczęstszym nowotworem występującym u mężczyzn i zabija najwięcej osób zaraz po raku płuc. Pamiętaj o zdrowej diecie, która zapobiegnie tej chorobie.

Zapobieganie nowotworowi płuc

Badania pokazują również, że grejpfrut zapobiega i pomaga w leczeniu raka płuc. Picie 3 szklanek soku dziennie przyczyniło się do cofnięcia szkód wywołanych papierosami u palaczy. Grejpfrut aktywuje enzymy, które walczą ze śmiertelnymi chorobami. Najbardziej skuteczny jest różowy grejpfrut.

Zmniejszenie złego cholesterolu

Badania pokazują, że poziom złego cholesterolu obniżył się o 15% u ludzi regularnie pijących sok grejpfrutowy. Najskuteczniejszy okazuje się biały grejpfrut. Poziom trójglicerydów, kolejnej odmiany złego cholesterolu, obniżył się o 17%. Rezultaty są widoczne już po miesięcznym spożywaniu soku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama