Reklama

Przyprawy wspierające pamięć

Szukasz pomysłu na to, jak zwiększyć zdolności twojego mózgu? Nie potrzebujesz żadnych magicznych pastylek. Rozwiązaniem są przyprawy znajdujące się w twojej kuchni. Zawierają one szereg związków wpływających na twoją pamięć i umysł. W poniższym artykule przedstawiono pięć przypraw wspierających myślenie. Czarny pieprz Czarny pieprz zawiera związek zwany piperyną. Według badań naukowych związek ten wspiera zdolności poznawcze i funkcjonowanie mózgu. Dodatkowo pomaga lepiej się koncentrować i zapamiętywać. Beta-endorfiny wspierają relaks i obniżają poziom stresu. Oprócz tego piperyna hamuje nadmierny wzrost dopaminy. Wszystkie te czynniki wpływają na lepsze funkcjonowanie ludzkiego mózgu.

Reklama

Kurkuma

Kurkuma jest jednym z najlepszych prezentów, które dała nam matka natura. Oferuje ona szeroki wachlarz dobrodziejstw. Znane są jej właściwości przeciwzapalne, lecz ta przyprawa wpływa również na mózg i pomaga zwalczać wolne rodniki. Udowodniono naukowo, że spożywanie kurkumy chroni przed chorobą alzheimera. Już jedna łyżeczka dziennie sprawia, że wydatnie zmniejszasz ryzyko zachorowania na demencję.

Kmin rzymski

Oprócz wspaniałego, intensywnego smaku kmin posiada wpływ na funkcjonowanie mózgu, przede wszystkim wspierając pamięć. Pomaga także wrócić do normalności osobom z amnezją.

Szałwia

Szałwia należy do tej samej rodziny co mięta. Skutecznie wspiera funkcje mózgowe, gdyż oddziałuje na pamięć i poprawia zapamiętywanie. Dzięki temu szałwia jest skutecznym środkiem przeciwdziałającym i i leczniczym w przypadku demencji.

Bazylia

Zdolności umysłowe zostają znacznie ograniczone, gdy masz za dużo stresu lub męczą cię problemy z ciśnieniem. Badania dowodzą, że bazylia zawiera flawonoidy, które wspierają mózg. Ponadto spożywanie bazylii obniża ciśnienie i niweluje poziom stresu, zatem mózg zaczyna działać poprawniej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama