Reklama

Praktyczne zastosowania masła

Masło to jeden z najpopularniejszych żywnościowych produktów. Okazuje się, że poza jego właściwościami kulinarnymi, może pochwalić się również zastosowaniem praktycznym. Masło pomoże nam w wielu awaryjnych sytuacjach i ułatwi nieco codzienne życie. W jaki sposób? Przekonajmy się.

Pomoże usunąć wodne zacieki z drewnianych mebli

Woda na drewnie pozostawia ślady w postaci zacieków, które trudno usunąć. Natomiast środki, które mogłyby pomóc, są po prostu drogie. Okazuje się, że w takim problemie może pomóc nam masło. Jak go wykorzystać do usunięcia zacieków? Wcieramy jego niewielką ilość w plamy, które pojawiły się na podłodze i pozostawiamy na noc. Następnego dnia rano czyścimy podłogę i gotowe.

Przedłuży świeżość cebuli

Jeśli zostanie nam kawałek cebuli, nasmarujmy go odrobiną masła. Dzięki temu cebula będzie świeższa znacznie dłużej.

Pomoże rozplątać łańcuszki

Masło pomoże również rozplątać łańcuszki. Nawet najtrudniejsze supełki nie dadzą mu rady! Wystarczy nasmarować masłem miejsce splątania, a następnie delikatnie go masować aż tłuszcz wniknie we wszystkie szczelinki. Na koniec warto oczyścić łańcuszek z masła.

Nabłyszczy przedmioty ze skóry

Masło to jeden z najlepszych naturalnych kosmetyków do pielęgnacji wyrobów ze skóry. To świetny patent na ich nabłyszczanie. Wystarczy natrzeć je szmatką z odrobiną masła.

Zapobiegnie rozlewaniu się wody

Podczas gotowania wody w garnku często dochodzi do jej wylewania się. By temu zapobiec, należy włożyć do wody odrobinę masła. Nie pożałujemy!

Pomoże usunąć gumę do żucia z włosów

Usunięcie gumy do żucia z włosów to nie lada wyzwanie, szczególnie, gdy porządnie się do nich przykleiła. W takim przypadku również pomoże masło. Jak go zastosować? W splątane włosy wcieramy masło i pozostawiamy na kilka minut. Guma powinna się ześlizgnąć.

Ułatwia przechowywanie sera

Masło pomoże również przedłużyć datę przydatności sera. Wystarczy nasmarować delikatnie jego kawałek masłem i przechowywać w zamkniętym pojemniku.

Wyciszy skrzypiące drzwi

Jeśli mamy problem ze skrzypiącymi drzwiami, również sięgnijmy po masło. Należy nasmarować nim elementy drzwi, które skrzypią. Pomóc może również inny tłuszcz.

Ułatwi połykanie tabletek

Połknięcie tabletki dla niektórych może okazać się niełatwym zadaniem, szczególnie, jeśli tabletka jest duża. Aby sobie to ułatwić, wystarczy nasmarować ją masłem, a następnie popić wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama