Reklama

Owoce z twojego ogródka, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy

Będąc na diecie można sobie pozwolić na praktycznie każdy owoc, ale nie na każdą wielkość porcji. Dlaczego? Ponieważ żaden posiłek nie powinien powodować dużego skoku poziomu cukru we krwi. Najlepiej wybierać owoce sezonowe, które mają mnóstwo prozdrowotnych składników. Sprawdź, które owoce pomogą ci zrzucić zbędne kilogramy.

Reklama

Jabłko

Jabłko zjedzone codziennie nie tylko pomaga utrzymać zdrowie, ale również mocno pobudza metabolizm tłuszczu. Jabłka mają mnóstwo rozpuszczanego błonnika zwanego pektyną, która utrzymuje uczucie sytości i kontroluje apetyt. Pektyna potrafi również ograniczyć ilość tłuszczu wchłanianego przez komórki organizmu. Z tego powodu jabłko zjedzone przed posiłkiem zmniejszy ilość tłuszczu przyswojonego przez twój organizm.

Jabłka mają w swoim składzie również polifenole oraz błonnik, które nie ulegają trawieniu. Fermentują one w okrężnicy i stanowią pożywkę dla dobrych bakterii w organizmie. Równowaga w środowisku bakteryjnym wzmaga uczucie sytości i redukuje ryzyko wystąpienia otyłości.

Arbuz

Arbuz pomaga redukować zjawisko zatrzymania płynów w organizmie, zaparcia, zaburzenia skórne. Owoc ten wspomaga również zrzucanie zbędnych kilogramów. Charakteryzuje się wysoką zawartością wody, dzięki czemu wywołuje uczucie sytości, jednocześnie mając niską kaloryczność. Spożywanie arbuza przynajmniej raz dziennie zmniejsza gromadzenie się tłuszczu, zwiększa przyswajanie zdrowych tłuszczy, oraz redukuje występowanie bóli mięśniowych.

Gruszka

Gruszka ma wysoką zawartość błonnika, który zapobiega zaparciom i kontroluje apetyt. Zapewniając optymalne funkcjonowanie układu trawiennego, gruszka sprawia, że twój organizm jest w stanie skutecznie pozbywać się odpadków, a ogólny proces trawienia przebiega lepiej.

Brzoskwinia

Owoc ten oczyszcza jelita. Brzoskwinie zawierają substancję, która zapobiega kumulowaniu się tłuszczu w okolicach brzucha.

Truskawki

Truskawki pobudzają produkcję dwóch hormonów: leptyny oraz adiponektyny. Funkcja tych hormonów polega na zwiększaniu metabolizmu oraz skutecznym spalaniu tłuszczu. Z tego powodu truskawki to świetny owoc dla wszystkich pragnących zrzucić zbędne kilogramy.

Truskawki zawierają również enzymy o właściwościach przeciwzapalnych, które wspierają naprawę uszkodzeń tkanki, mogące się przydarzyć, jeśli intensywnie ćwiczysz w celu obniżenia swojej wagi.

Morela

Świeże morele to świetny wybór dla osób dbających o swoją wagę lub tych, którzy chcieliby się pozbyć kilku kilogramów. W morelach jest pełno nierozpuszczalnego błonnika, który wchłania wodę i przyczynia się do poczucia sytości.

Morele pobudzają również szybsze przemieszczanie się jedzenia przez twój przewód pokarmowy i wspierają zdrowy układ odpornościowy. Owoce te zawierają mnóstwo beta-karotenu, przeciwutleniacza mającego pozytywny wpływ na twój organizm.

Jeżyna

Jeżyny mają mnóstwo błonnika oraz witaminy C. Wysoka zawartość błonnika oznacza, że twój organizm zużyje dużo energii na trawienie tych owoców. Jeżyna świetnie się sprawdzi, jako przekąska zaspokajająca potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, dzięki czemu nie sięgniesz po ciastko lub deser między posiłkami.

Jagoda

Jagoda to owoc skutecznie walczący z tłuszczem. Jagody zawierają pełno fitoskładników odżywczych, są słodkie i mają niewiele kalorii. Spożywanie jagód nie tylko wspiera utratę wagi, ale również pomaga wyeliminować wolne rodniki, które powodują raka. Badania dowodzą, że jagody zwalczają komórki tłuszczu i mogą przyczyniać się do utraty wagi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama