Reklama

Niezbędne owoce w codziennej diecie!

Owoce mogą odgrywać ważną rolę w naszej codziennej diecie. Osoby będące na diecie, powinny zastąpić kaloryczne przekąski pysznymi owocami! Istnieje wiele owoców, które mają pyszny i słodkawy smak. Tak więc jeśli jesteś na diecie i próbujesz w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy, a następnie zmienić swoje nawyki żywieniowe powinnaś zapoznać się z kilkoma przykładami, które znajdziesz poniżej.

Pomarańcze

Pomarańcz jest wspaniałym owocem, który ma niewielką ilość kalorii, a jest bardzo pożywny i sycący. Wielką rolę odgrywa witamina C, która wspomaga nasze zdrowie, a także pomaga zachować piękny i mody wygląd. Pomarańcze są naładowane mnóstwem przeciwutleniaczy, które redukują zmarszczki!

Papaje

Papaja to kolejny cudowny owoc, który zawiera mnóstwo witamin, w tym witaminę A i D potrzebną, aby zachować piękny wygląd skóry. Papaja ma mało kalorii, dzięki temu bez obaw mogą ją jeść osoby będące na ścisłej diecie. Owoc ten bogaty jest również w przeciwutleniacze, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek skóry.

Gujawa

Gujawa jest to nieznany owoc pochodzący z Karaibów, bogaty w minerały takie jak żelazo, wapń, potas i magnez, które odgrywają bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Minerały zawarte w gujawie pomagają utrzymać silne i zdrowe zęby bez próchnicy.

Jabłka

Jabłka są to owoce pełne antyoksydantów, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników w naszym organizmie. Jabłko ma wiele składników odżywczych i zawiera wysoką ilość błonnika pokarmowego, który w naturalny sposób wspomaga trawienie. Witaminy i minerały zawarte w tym owocu pomagają utrzymać nasze zdrowie i wspomóc je w naturalny sposób.

Arbuzy

Letni przysmak, który potrafi orzeźwić nasze ciało nawet w bardzo upalny dzień, jest bogaty w błonnik, który zapobiega problemom żołądkowym. Arbuz ma słodkawy i orzeźwiający smak, ponadto zawiera ogromną ilość elektrolitów, które utrzymują właściwą równowagę pH ciała.

Winogrona

Winogrona zawierają niewiele kalorii, dzięki czemu można zajadać się nimi bez obaw. Są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, który pomaga zapobiegać uporczywym zaparciom. Owoc ten jest ogólnie dostępny i można go znaleźć w każdym sklepie.

Granat

Właściwości granatu znane były już chińskim lekarzom, którzy wykorzystywali pyszny owoc do leczenia chorych. Granat działa odmładzająco na naszą skórę, a przeciwutleniacze występujące w owocach są łatwo przyswajane przez nasz organizm. Owoc granatu jest bogatym źródłem potasu, magnezu i żelaza oraz zawiera mało kalorii.

Ananasy

Ananas jest owocem dostępnym niemal w każdym hipermarkecie, który ma unikalny słodkawy smak. Bromelaina zawarta w ananasie wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także wspomaga nasz układ trawienny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama