Reklama

Jakie właściwości zdrowotne mają jagody Acai

Wyciąg z jagody Acai ma zdolność niszczenia komórek rakowych, szczególnie tych wiązanych z białaczką. Jagoda Acai jest rośliną porastającą lasy dżungli amazońskiej w północnej Brazylii. Jagody te zawierają ogromne ilości przeciwutleniaczy oraz moc substancji odżywczych.

Reklama

Zwalczają białaczkę

Dobrze ugruntowane badania przeprowadzone na Uniwersytecie Florydy, udowodniły, że wyciąg z jagód Acai zwalcza białaczkę w warunkach laboratoryjnych. Koniecznych jest więcej badań, aby potwierdzić to zjawisko, ale z pewnością jest to dobry kierunek poszukiwań.

Zmniejszają stany zapalne

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką jagody Acai mogą dla ciebie zrobić ze względu na zawarte w nich ogromne ilości antocyjanów, to osłabienie stanów zapalnych występujących przy przewlekłych chorobach. Choroby serca, rak, cukrzyca, artretyzm, zespół zmęczenia, dolegliwości trawienne, bóle różnego typu mogą być łagodzone właśnie poprzez ograniczenie stanów zapalnych w organizmie.

Chronią serce przez chorobami

Miąższ jagód Acai ma cechę głęboko leczącą przez zawartość przeciwutleniaczy i błonnika redukującego szkodliwy cholesterol – oraz dodatkowo trzymając w zdrowiu twój układ trawienny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama