Reklama

Jakie są właściwości trawy cytrynowej?

Trawa cytrynowa znana jest ze swoich właściwości leczniczych oraz intensywnego zapachu. Często jest używana do wzmocnienia smaku żywności, a zawarte w niej witaminy, kwas foliowy, magnez, cynk, mangan, potas, żelazo, fosfor i miedź działają jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Trawa cytrynowa dostępna jest pod wieloma postaciami, może być świeża, suszona oraz w formie olejku. Idealnie sprawdza się jako naturalny wzmacniacz organizmu! Korzyści wynikające z używania trawy cytrynowej:

Reklama

Zapewnia dobre trawienie

Pozytywnie wpływa na nasz układ trawienny, dzięki właściwościom antybakteryjnym. Trawa cytrynowa jest bardzo skuteczna przy leczeniu problemów trawiennych, wzdęć, zaparć itp. Pomaga również przynieść ulgę w zapaleniu żołądka czy jelit.

Wypicie filiżanki herbaty z trawą cytrynową po posiłku, pozytywnie wpłynie

na układ trawienny oraz spali dodatkowo kilka zbędnych kalorii po sytym posiłku. W łagodny i naturalny sposób wspomoże metabolizm.

Pomoc w przeziębieniu i grypie

Trawa cytrynowa zawiera sporą dawkę witaminy C, która pomaga w walce

z przeziębieniem i grypą. Idealnie nadaje się do stosowana przez osoby, które wolą naturalne produkty wzmacniające organizm, niż sztucznie wytwarzane witaminy dostępne w aptece.

Herbata z dodatkiem trawy cytrynowej przynosi ulgę w bólu gardła i łagodzi stan zapalny. Szklanka herbaty może nam również pomóc przy zapaleniu krtani oraz w naturalny sposób wspomóc gardło jeśli jesteśmy narażeni na częste wystąpienia publiczne.

Leczy zapalenie stawów

Herbata z trawą cytrynową skutecznie pomaga w leczeniu zapalenia stawów. Zawiera sporą dawkę składników odżywczych oraz pomaga we wzmacnianiu mięśni. Pozwala również zachować mocne i zdrowe kości oraz zapobiega dolegliwościom związanym z chorobami stawów.

Właściwości przeciwzapalne pomagają w redukcji bólu spowodowanego stanem zapalnym. Związki zawarte w trawie cytrynowej przynoszą znaczącą ulgę w bólu, szczególnie pomocne są w bólu brzucha.

Pomaga złagodzić stres i lęk

Trawa cytrynowa w swoim składzie zawiera składniki pomagające łagodzić stres

i niepokój! Regularne spożywanie kontroluje prawidłowy poziom ciśnienia krwi

oraz zmniejsza podatność na stres

Trawa cytrynowa ma własności łagodzące uporczywe bóle głowy – migreny. Osoby cierpiące na migreny powinny kilka razy w tygodniu wypijać herbatę z trawą cytrynową, a po kilkukrotnym zastosowaniu odczują znaczącą poprawę.

Chroni przed nowotworem

Według badań jeden gram trawy cytrynowej zawiera związki pomocne w zabijaniu komórek rakowych. Pacjentom po chemioterapii przez jakiś czas podawano herbatę z trawą cytrynową i po pewnym czasie zauważono poprawę ich samopoczucia oraz lepsze wyniki badań.

Związki występujące w trawie cytrynowej odtruwają organizm, wypłukując szkodliwe toksyny z wątroby, nerek, pęcherza moczowego czy przewodu pokarmowego. Jest to naturalny sposób na pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu.

Pomocna przy anemii

Trawa cytrynowa zawiera żelazo, które jest niezbędne w leczeniu anemii. Żelazo występuje przede wszystkim w hemoglobinie i umożliwia transport tlenu w ciele ludzkim. Trawa cytrynowa jest również pomocna w leczeniu innych schorzeń związanych z niedoborem żelaza.

Trawa cytrynowa jest również idealna dla osób cierpiących na cukrzycę. Działanie trawy cytrynowej polega na prawidłowym utrzymaniu poziomu glukozy we krwi. Przy regularnym stosowaniu, w krótkim czasie zauważymy znaczną poprawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama