Reklama

Jakie są korzyści z codziennego picia soku pomidorowego?

Pomidory są uniwersalne i bogate w smaku, a do tego mają cudowne zdrowotne właściwości. Wykorzystujemy ten owoc do wszystkiego od zup, sałatek i sosów do soku. Sok pomidorowy jest najbardziej odżywczą formą tego owocu. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze korzyści, jakie on oferuje i dlaczego powinnaś rozważyć jego codzienne spożywanie.

Reklama

Bogaty w witaminy

Świeży sok pomidorowy jest doskonałym źródłem ważnych witamin takich jak witamina A i C. Regularne jego spożywanie zapobiega chorobom oczu, wzmacnia układ odpornościowy, który chroni organizm przed różnymi chorobami oraz pomaga utrzymać w zdrowiu kości i zęby.

Obniża cholesterol

W dzisiejszych czasach wysoki poziom cholesterolu jest bardzo powszechny. Zawdzięczamy to wzmożonej konsumpcji tłustych i przetworzonych produktów. Na szczęście pijąc sok pomidorowy, możesz zapobiec wzrostowi poziomu cholesterolu. Sok ten jest również bogaty w błonnik, który zwiększa poziom dobrego cholesterolu i redukuje ilość jego złej formy. Jest on także bogaty w niacynę (witamina B3), która stabilizuje poziom cholesterolu we krwi.

Działanie detoksykujące

Dzięki wzmożonej konsumpcji przetworzonego i gotowego jedzenia nasze organizmy stały się magazynem toksyn i sztucznych dodatków obecnych w żywności. Sok pomidorowy pomaga usuwać szkodliwe toksyny z organizmu, a dzięki zawartości chloru i siarki pomaga wątrobie i nerkom w oczyszczaniu organizmu.

Stymuluje ruchy jelit

Problemy z wypróżnianiem są bardzo częstym problemem milionów ludzi. Jeśli dotyczy on także ciebie, to sok pomidorowy może ci pomóc. Codzienne jego spożywanie utrzymuje w zdrowiu wątrobę, przez co zapobiega zaparciom, ułatwia trawienie i stymuluje ruchy jelit.

Wspomaga odchudzanie

Chcesz zrzucić parę kilo? Sok pomidorowy sprawi, że będzie to łatwiejsze. Regularne jego spożywanie pomaga zrzucić wagę, ponieważ nawadnia on organizm i dostarcza mu dużej ilości błonnika, który sprawia, że czujesz się najedzona i nie masz napadów głodu. Sok ten dostarcza również odpowiednią ilość składników odżywczych i kalorii, które sprawiają, że metabolizm funkcjonuje prawidłowo.

Zapobiega chorobom serca

Sok pomidorowy jest bogaty w witaminę B6 i jest jednym z najlepszych napojów, które zapobiegają chorobom serca. Witamina B6 rozkłada homocysteinę, czyli związek, który uszkadza naczynia krwionośne i prowadzi do chorób serca.

Poprawia koloryt skóry

Sok pomidorowy wpływa pozytywnie również na skórę. Nałożenie go na nią sprawi, że zniknie opalenizna, a skóra będzie jaśniejsza. Uważa się, że jest on także w stanie zapobiec trądzikowi, spowolnić wydzielanie sebum (które przyczynia się do powstawania trądziku), usunąć przebarwienia skóry oraz zmniejszyć otwarte pory.

Zwalcza wolne rodniki

Wolne rodniki są substancjami, które atakują nasz organizm, jednak możemy im zapobiec, pijąc codziennie szklankę soku pomidorowego. Jest on naturalnym źródłem antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki i sprawiają, że czujesz się młodo, masz energię i jesteś aktywna. Następnym razem zamień kawę na szklankę soku pomidorowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama