Jabłka i ich drogocenne właściwości

Jabłko to prawdziwa witaminowa bomba i doskonałe źródło minerałów oraz wyjątkowo cennego błonnika. Trudno się zatem dziwić, że dietetycy zachęcają, aby każdego dnia zjeść przynajmniej jeden owoc i dzięki temu zapewnić sobie doskonałe zdrowie i piękny wygląd skóry. Jabłko stanowi też doskonałą, a co najważniejsze naturalną i znacznie mniej kaloryczną alternatywę dla białego cukru. Co znajdziemy w porcji jabłka? Porcja, czyli koło 100 gram, jabłka dostarcza nam przede wszystkim cennego błonnika. Znajdziemy w nim też witaminę C, ryboflawinę, tiaminę, niacynę, witaminę B6, witaminę A, witaminę K, witaminę E, kwas foliowy oraz żelazo, wapń, magnez, fosfor, potas, cynk oraz sód.

Lepsza kondycja płuc

Jabłka zawierają substancję, która zachowuje nasze płuca w nienagannej kondycji. Przeprowadzone badania wykazały ponadto, że mogą skutecznie pomóc ludziom cierpiącym z powodu alergii oraz astmy.

Jędrna i błyszcząca skóra

Świeże jabłka są najlepszym sposobem, aby w całkowicie naturalny sposób nadać skórze blasku oraz zapewnić jej jędrność i utrzymać jej prawidłowe nawilżenie.

Dodatek do codziennego treningu

Ściśnij jabłko między udami, a następnie rób brzuszki! Dzięki tej prostej metodzie twoje nogi będą cały czas we właściwej pozycji, a twój trening urozmaicony.

Uporczywa migrena

Nie ma nic lepszego na uporczywą migrenę niż soczyste, zielone jabłko. Jak wynika z przeprowadzonych badań, już sam

zapach owocu pomaga szybko i skutecznie złagodzić uporczywy ból.

Wilgotne wypieki

Wystarczy, że do szczelnie zamkniętego pojemnika z ciastem włożysz połówkę jabłka. Dzięki temu twoje wypieki nigdy nie wyschną i zawsze pozostaną odpowiednio wilgotne.

Zbrylony brązowy cukier

Jeśli brązowy cukier przechowujesz w plastikowym pojemniku, to po pewnym czasie może on ulec zbryleniu. Aby powrócił do poprzedniego stanu, należy włożyć do pudełka plasterek jabłka i odczekać kilka dni. Efekt miło cię zaskoczy.

Naturalny słodzik

Jabłka stanowią doskonałą, a co najważniejsze naturalną i znacznie mniej kaloryczną alternatywę dla białego cukru. Wykorzystaj go do robienia wypieków, a z pewnością się nie zawiedziesz

Jabłoń

Nie ma nic piękniejszego niż jabłoń, która rośnie w przydomowym ogrodzie. Odpowiednia pielęgnacja drzewa to klucz do sukcesu!

Daj psu jabłko!

Jabłka to prawdziwy przysmak dla psów. Najlepiej podawać im obrane i pokrojone owoce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama