Reklama

Dlaczego warto jeść ogórki?

Ogórek jest czwartym najczęściej uprawianym warzywem na świecie. Powszechnie doceniane są jego liczne właściwości wspierające nasze zdrowie. Niestety, do ochrony upraw ogórków często wykorzystywane są pestycydy i chemiczne środki ochrony roślin. Jeśli naprawdę chcesz zadbać o swoje zdrowie musisz kupować tylko ekologiczne ogórki lub samemu zająć się ich uprawą. Oto kilka korzyści płynących z jedzenia ogórka:

Reklama

Nawilża ciało i zapewnia dzienną dawkę witamin

Świeże ogórki w 95% składają się z wody. Utrzymują nasze ciało nawodnione oraz pomagają w eliminacji toksyn. Zawierają również praktycznie wszystkie witaminy, jakich potrzebuje nasz organizm.

Szybko stawia na nogi

Ogórki są bogatym źródłem witamin z grupy B. Warto odłożyć na bok napoje energetyczne oraz kawę espresso i spróbować pobudzić się za pomocą tego zielonego przysmaku.

Pielęgnuje skórę i włosy

Można wykorzystać go do poprawy kolorytu skóry, leczenia podrażnień i oparzeń słonecznych. Kawałek ogórka położony na opuchnięte oczy pomoże w zmniejszeniu obrzęków (dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym). Ponadto ukryte w ogórku związki krzemu i siarki stymulują proces odrastania włosów.

Poprawia oddech

Wystarczy przytrzymać plasterek ogórka przy podniebieniu na około 30 sekund. Zawarte w nim fitochemikalia skutecznie zabiją bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech.

Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i trawieniu żywności

Ogórek jest idealnym posiłkiem dla osób, które chcą stracić kilka kilogramów. Jest to spowodowane jego niską kalorycznością i dużą zawartością wody. Produkty bogate w wodę i błonnik są bardzo pomocne w pozbywaniu się toksyn z układu pokarmowego i stymulacji procesu trawienia pokarmu.

Leczy kaca

Ogórek pomoże nam uniknąć porannego kaca i związanych z nim bólów głowy. Wystarczy zjeść kilka jego kawałków przed pójściem spać. Ogórki zawierają duże ilości witaminy B i elektrolitów, które pomagają w uzupełnieniu braku niezbędnych witamin i minerałów.

Usuwa toksyny z organizmu

Toksyny obecne w naszym organizmie pochodzą z przeróżnych źródeł. Usuwanie ich znacząco przyczynia się do poprawy naszego zdrowia. Ogórek może odgrywać w tym procesie niezwykle ważną rolę. Pomaga on również zabezpieczyć organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Warzywo to jest też pomocne w rozpuszczaniu kamieni nerkowych. Jeśli cierpisz z powodu choroby nerek, ogórek może okazać się najlepszym lekarstwem.

Odświeża jamę ustną

Nieprzyjemny zapach z ust jest popularnym problemem, na szczęście z tą dolegliwością można poradzić sobie stosunkowo łatwo. Ogórek działa jak naturalny odświeżacz jamy ustnej, nadając jej przyjemny zapach. Warzywo to jest pomocne również w przypadku chorób dziąseł.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama