Reklama

5 zaskakujących sposobów zastosowania limonki

Limonki to ulubiony owoc – barmanów. Jednak ten niedoceniany cytrus może być stosowany do czegoś więcej, niż drinków. Oto kilka ciekawych przykładów, jak można wykorzystać limonki w domu:

Reklama

Pobudzenie ciała

Rozpoczynaj każdy dzień od wypicia szklanki ciepłej wody z dodatkiem soku z limonki. Ten ajurwedyjski zwyczaj alkalizuje ciało, zwalcza zapalenia, poprawia trawienie i wspomaga utratę wagi. Przede wszystkim jednak nawadnia ciało i dostarcza antyoksydantów oraz witaminy C.

Wymarsz mrówek

Olejek ze skórki cytrusów zawiera ekstrakt, który jest toksyczny dla mrówek. Zamiast wyrzucać niepotrzebne cytrusowe skórki, stwórz z nich zabójczą broń przeciw mrówkom. Jeżeli jednak wolisz zmusić mówki do kapitulacji i pozwolić im odejść, spryskaj progi i parapety sokiem z limonki. Owady będą się trzymać z daleka.

Pachnące dłonie

Wszyscy uwielbiamy dodawać czosnek i cebulę do naszych potraw. Niestety, siekanie tych produktów pozostawia na naszych rękach bardzo nieprzyjemny zapach. Aby się go pozbyć, wetrzyj w dłonie nieco soku limonkowego.

Rybie zapachy

Odrobina soku cytrusowego może zdziałać cuda. Zanim wyrzucisz resztki po rybnym obiedzie do śmietnika, spryskaj je sokiem limonkowym. Dzięki temu zapobiegniesz powstaniu wyjątkowo nieprzyjemnego zapachu rodem z kutra rybackiego.

Odświeżenie mikrofalówki

Problem brudnej, zatęchłej mikrofalówki z całą pewnością może być rozwiązany dzięki limonkom. Nalej do miski pół kubka wody, dodaj dwie łyżeczki sody oczyszczonej i sok wyciśnięty z połowy. Zagotuj mieszankę w mikrofalówce nastawiając ją na 4 minuty pełną moc. Para wodna, która powstanie podczas gotowania, zmiękczy nagromadzony w mikrofalówce bród. Wytrzyj go i ciesz się świeżym limonkowym zapachem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama