Reklama

5 super produktów, które musisz spróbować

Ludzie używali je od tysięcy lat, a tylko niewiele z nas ich próbowało. Oto 5 super produktów, które musisz spróbować. Są bardzo zdrowe i z pewnością wzmocnią twój układ odpornościowy.

Reklama

Korzeń maca

Korzeń maca można znaleźć w postaci proszku. Dodaje energii i pomaga osiągnąć równowagę hormonalną. Inkowie stosowali korzeń maca w celu poprawy libido. Maca jest bogata w witaminę B, witaminę C i E. Ma mnóstwo kwasów, wapnia, cynku, żelaza, magnezu, fosforu i aminokwasów. Pomaga zwiększyć ilość czerwonych krwinek, utrzymuje zdrowe kości i zęby, łagodzi także bóle menstruacyjne.

Mangostan

Mangostan jest pełen niezbędnych składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Owoc ten jest pełen związków polifenolowych zwanych ksantonami, które mają działanie przeciwzapalne i są zbawiennym związkiem w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. Obniża poziom cholesterolu w organizmie i chroni przed udarem oraz chorobą niedokrwienną serca.

Czarny ryż

Czarny ryż jest bogaty w przeciwutleniacze, błonnik i witaminę E. Ma więcej białka niż inne odmiany ryżu. Ryż pomaga zwalczać choroby serca oraz choroby nowotworowe. Poprawia ciśnienie krwi oraz krążenie. Tego rodzaju ryż posiada właściwości przeciwzapalne i może skutecznie zapobiegać chorobom Alzheimera i cukrzycy.

Herbata Mate

Mate zawiera przeciwutleniacze, aminokwasy, polifenole, witaminy i minerały. Jest skutecznym środkiem pobudzającym układ nerwowy i ma wiele korzyści zdrowotnych. Herbata niesamowicie pobudza i pomaga spowolnić oznaki starzenia, detoksykacji krwi i zapobiec wielu rodzajom raka. Zwiększa energie psychiczną, jasność i ostrość umysłu.

Kalarepa

Surowa kalarepa zawiera więcej witaminy C niż pomarańcze. Jest warzywem bogatym w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Wzmacnia układ immunologiczny i krążenia. Zawiera duże ilości błonnika, dzięki któremu twoje jelito grube będzie zdrowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama