Reklama

5 faktów, dlaczego banany są niezbędne dla zdrowia

Banany to smaczne owoce, które od lat goszczą w naszych domach. Czy wiesz jednak, że oprócz smaku mają do zaoferowania dużo więcej? Są pełne witamin, dodają energii i poprawiają nastrój. Okazuje się, że banany są niezbędne do zachowania zdrowia i dobrej kondycji organizmu. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego powinieneś wprowadzić je do swojej diety, poznaj najważniejsze fakty, mówiące o wpływie tych cudownych owoców na nasze zdrowie.

Banany mogą leczyć depresję

Banany zawierają  wysoki poziom tryptofanu, który w naszym organizmie przekształcany jest do serotoniny. Dzięki temu znacznie poprawia samopoczucie i  jest bardzo skuteczny w leczeniu depresji. Osoby cierpiące na tę chorobę, powinny zjadać jednego banana dziennie.

Banany- przepis na sukces sportowców

Jeżeli jesteś sportowcem, to banany są twoim największym sprzymierzeńcem w walce o dobre wyniki. Zjadając dwa banany przed meczem lub przed wyjściem na siłownię, zapewnisz sobie stały poziom energii, a więc większą sprawność fizyczną. Banany, będą  utrzymywać poziom cukru we krwi na stałym poziomie, dlatego nie odczujesz spadku energii i szybkiego przemęczenia.

Banany wzmacniają kości

Banany mogą uzupełnić zarówno długotrwałe niedobory jak i nagle utracony wapń z organizmu, a przez to pomogą  zachować zdrowe kości. Dlatego konieczne jest spożywanie bananów banany we wszystkich grupach wiekowych, ale szczególnie przez dzieci i osoby starsze. Banany powinny być włączone do naszej diety również po złamaniach i uszkodzeniach kości..

Skórki bananów na brodawki

Skórka z banana pomoże również pozbyć się brodawek. Wystarczy położyć kawałek na brodawce wewnętrzną stroną do skóry i zawinąć plastrem na około godzinę dziennie. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Miłośnicy medycyny ludowej potwierdzą, że jest to niezwykle skuteczny sposób na tego typu dolegliwości.

Banan jako termoregulator naszego organizmu

Gdy masz gorączkę, zjedz banana. Pomaga schłodzić ciało zarówno w sytuacjach podwyższonej temperatury ciała, jak i podczas bardzo gorących letnich dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama