Reklama

Prawda o raku i olejkach eterycznych

Mieszkańcowi Long Beach postawiono diagnozę: rak. Guz był nieoperacyjny i lekarze powiedzieli mu, że zostało mu pół roku życia. Jednak człowiek ten nie stracił nadziei i zaczął szukać alternatywnych terapii. Zaczął smarować miejsce, w którym był guz, olejkiem z kadzidłowca (olibanum) i po pewnym czasie guz zmniejszył się. Dzięki temu mężczyzna mógł poddać się operacji. Obecnie pacjent ten jest zdrowy i ma się dobrze. Pora, by inni ludzie dowiedzieli się prawdy o olejkach eterycznych. Chociaż stosowane są od czasów starożytnych, współczesna nauka udowadnia, że olejki eteryczne nie tylko wykazują korzystne działanie dla naszego ogólnie pojętego zdrowia i samopoczucia. Mogą nawet hamować rozwój komórek rakowych.

Olejki eteryczne

Obecnie prowadzi się wiele badań nad właściwościami olejków eterycznych i ich działaniem na organizm zaatakowany przez nowotwór. W badaniach stosuje się następujące olejki: goździkowy, miętowy, tymiankowy, cynamonowy, grejpfrutowy, lawendowy i jaśminowy. Najlepszym sposobem na to, by określić ich działanie na komórki rakowe, jest sprawdzenie ich właściwości na komórkach pobranych z organizmu.

Jakość olejków eterycznych

Na rynku istnieje obecnie duży wybór olejków eterycznych, jednak większość z nich nie posiada odpowiednich właściwości i jakości, ponieważ zwykle rozcieńczane są alkoholem i produkowane syntetycznie. Prawdziwe działanie olejków eterycznych można zauważyć dopiero wtedy, kiedy stosuje się organiczne, wysokiej jakości olejki czystej klasy terapeutycznej. Ponadto, olejki takie muszą być stosowane w odpowiedni sposób.

Częstotliwość elektromagnetyczna

Nikola Tesla, wielki naukowiec naszych czasów, był przekonany, że izolując nasze ciała od pewnych zewnętrznych częstotliwości możemy sprawić, że organizm stanie się znacznie bardziej odporny na choroby. Warto tu dodać, że noblista dr Otto Warburg zdobył swoją nagrodę za udowodnienie tezy, iż komórki ludzkiego ciała mają mierzalne napięcie elektryczne. Niektóre częstotliwości mogą chronić człowieka przed chorobami, inne natomiast wywoływać pewne choroby. Uważa się, że substancje o wysokiej częstotliwości mogą eliminować choroby.

Częstotliwość elektromagnetyczna olejków eterycznych

Częstotliwość olejków eterycznych czystej klasy terapeutycznej zaczyna się od wartości 52 MHz. Niektóre z nich osiągają częstotliwość w wysokości 325 MHz. Na przykład różany olejek eteryczny ma najwyższą częstotliwość (325 MHz), olejek z kadzidłowca – 147 MHz, olejek lawendowy – 118 MHz, rumiankowy – 105 MHz, olejek z drzewa sandałowego – 96 MHz, a olejek miętowy – 78 MHz.

Właściwości olejków eterycznych a leczenie raka

Olejki jaśminowy, rumiankowy, tymiankowy i cynamonowy wykazują największe działanie terapeutyczne w przypadku raka piersi. Badania naukowe wykazały, że olejek rumiankowy może usunąć nawet 93% komórek rakowych ( w badaniach in vitro), natomiast olejek tymiankowy – 97%. Inne olejki (z kopru włoskiego, lawendowy, rozmarynowy) wykazują również silne właściwości przeciwnowotworowe, jednak najsilniejsze działanie wykazuje olejek rumiankowy.

Olejek z kadzidłowca a zwalczanie komórek rakowych

Stosowanie eterycznego olejku z kadzidłowca może stać się przełomowym punktem w leczeniu raka. Chemioterapia, wykorzystywana w leczeniu nowotworów, zabija nie tylko komórki rakowe; niszczy także komórki organizmu pacjenta. Składniki zawarte w olejku z kadzidłowca umożliwiają identyfikację chorych komórek i niszczenie ich, bez naruszania komórek zdrowych. W olejku tym znajduje się 15 poznanych jak dotąd składników aktywnych. Niektórym pacjentom udało się zwalczyć nowotwór dzięki zastosowaniu olejków eterycznych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama