Reklama

Nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Pęcherze na stopach znikną bez śladu!

Płyn do płukania ust możesz zostać wykorzystany na wiele sposobów. Jednym z ich jest pomoc w łagodzeniu pęcherzy na stopach. Powodem ich powstawania są za małe buty lub sztywny materiał skarpetek. Działanie dezynfekujące tego specyfiku przyczyni się do szybszego zagojenia się ran. Jak zastosować płyn do płukania ust w przypadku pęcherzy na stopach? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Właściwości płynu do płukania ust

Płyn do płukania ust jest specyfikiem wykonanym na bazie alkoholu i ma wiele zalet. Choć jego pierwotnym przeznaczeniem jest odświeżenie oddechu, to pomoże na wiele dolegliwości. Działa jako środek przeciwłupieżowy czy antyseptyczny w przypadku przeziębienia. Niektórzy stosują go nawet jako specyfik do sprzątania. Nadtlenek wodoru wchodzący w skład płynu do płukania ust, ma również działanie przeciwwirusowe. Drugi ważny składnik to fluor, który zapobiega tworzeniu się próchnicy i osadu na zębach.

Polecamy: Wykrywany przypadkiem w trakcie badań. Rak, który ma zęby i włosy

Reklama

Patent na pęcherze na stopach

Pęcherze na stopach powstają na skutek zbyt ciasnego obuwia lub źle dobranych skarpetek. Długotrwałe pocieranie skóry powoduje powstawanie bolących pęcherzy, wypełnionych płynem surowiczym. Płyn do płukania ust poradzi sobie z pęcherzami na stopach. Ma on działanie odkażające i antybakteryjne, co pomoże szybciej zregenerować się skórze i wygoić rany. Warto wybrać płyn do płukania ust z zawartością aloesu, który dodatkowo złagodzi podrażnienia i nawilży suchą skórę stóp.

Jak użyć płynu do płukania stóp na pęcherze?

Nigdy nie przekłuwaj pęcherzy, gdyż może dojść do zakażenia rany. Płyn surowiczy ma za zadanie zmniejszyć tarcie, by proces gojenia przebieg sprawniej. Jak użyć płynu do stóp w celu przemycia pęcherzyków? Wystarczy, że na wacik nalejesz niewielką ilość tego specyfiku i delikatnie przemyjesz rany. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie, by przyspieszyć proces regeneracji skóry. Dodatkowo zastosuj specjalne plastry na pęcherze, które zabezpieczą ranę przed otarciami. 

Zobacz też: 

Masz takie odbarwienia na majtkach? Oto możliwe przyczyny

Jakie właściwości zdrowotne ma nalewka z aloesu? Poznaj jej zalety i prosty przepis

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama