Męski atrybut na kobiecej twarzy. Mieszanka, która ekspresowo likwiduje niechciany wąsik

Ile osób, tyle różnych sylwetek, ulubionych cech wyglądu oraz takich, które najchętniej byśmy w sobie zmienili. Występowanie niedoskonałości to jedna z bardziej naturalnych spraw. Często są one przyczyną kompleksów oraz wpływają na obniżenie samooceny. Części z nich pozbędziemy się jedynie pod okiem specjalisty, inne poskromimy w domowym zaciszu. Nie inaczej jest z kobiecym wąsikiem, z którym rozprawimy się, stosując prosty patent.

Przyczyny występowania kobiecego wąsika

Za wszystkimi reakcjami ludzkiego organizmu stoją hormony. To właśnie dzięki nim występuje podział komórek, pojawia się poczucie głodu, a także regulowany jest rytm snu oraz wzrostu włosków na ciele. Delikatny i ledwie widoczny meszek nad kobiecą górną wargą nie jest powodem do niepokoju. Dopiero kiedy stają się gęste, ciemne i twarde, może to oznaczać choroby lub wahania hormonalne.

Jedną z przyczyn wyrastania wąsika u kobiet jest hiperandrogenizm, czyli zaburzenie, w którym dochodzi do nadmiernej produkcji męskich hormonów płciowych. Wbrew nazwie, są one produkowane przez jajniki oraz nadnercza, choć w o wiele mniejszej ilości niż u mężczyzn. Jeśli dojdą do tego zaburzenia miesiączkowania oraz wyraźna zmiana głosu, należy szybko skonsultować się z lekarzem. Ciemny meszek pod nosem najczęściej ma związek z uwarunkowaniem genetycznym. Jeśli kobiety z naszej rodziny wykazywały podobną cechę, wtedy możemy ją odziedziczyć. W sytuacji, kiedy nie towarzyszą mu żadne niepokojące objawy, możemy zlikwidować go, wykorzystując rozwiązania oferowane przez kosmetologię.

Reklama

Sprawdź: Jak pozbyć się wąsika?

Jak rozjaśnić ciemne włoski?

Kobiety przez lata przetestowały liczne patenty na radzenie sobie z niechcianym wąsikiem. Jeśli włoski nad wargą nie przyciągają uwagi zbyt ciemnym kolorem, możemy postawić na dodatkowe rozjaśnianie, przez co staną się niemal niewidoczne. W tym celu najczęściej używa się wody utlenionej, jednak jest to pomoc doraźna.

Alternatywnie można sięgnąć po mieszankę na bazie jogurtu naturalnego i wyciśniętego soku z cytryny. Połączenie obu produktów powinno skutkować zarówno rozjaśnieniem wąsika, jak i mocnym nawilżeniem skór. Warto pamiętać, że cera wyróżnia się wyjątkową wrażliwością oraz podatnością na uszkodzenia i powstawanie przebarwień. Zaleca się ostrożność w eksperymentowaniu ze środkami chemicznymi bez konsultacji ze specjalistą.

Sprawdź: Domowe sposoby jak pozbyć się włosków nad ustami

Pasta cukrowa - domowy sposób na walkę z wąsikiem

Wiele pań zmagających się z gęstym i ciemnym wąsikiem często pozbywa się go zwykłą maszynką do golenia. To rozwiązanie, które prowadzi do zaostrzenia problemu. Zgolony wąsik odrasta bardzo szybko, a dodatkowo włoski stają się grube i bardziej wyraźne.

Jedynie depilacja pozwala nie myśleć o problemie nawet przez kilka tygodni. Co ważne, z powodzeniem wykonamy tę metodę w domu. Potrzebujemy do niej jedynie pasty cukrowej. Jak ją przygotować? Na liście składników znalazły się jedynie:

  • ¼ szklanki wody
  • 2 szklanki cukru
  • sok z ¼ cytryny

Przygotowanie:

  1. Wodę wlewamy do garnka, ustawiamy średnią moc palnika i doprowadzamy do wrzenia. Kiedy zacznie się gotować, dodajemy cukier i sok z cytryny.
  2. Całość dokładnie mieszamy do rozpuszczenia cukru, a następnie zmniejszamy grzanie i gotujemy ok. 30-40 minut.
  3. Prawidłowo przygotowana pasta powinna przybrać bursztynowy kolor. W celu depilacja nakładamy ciepłą pastę na wąsik, dociskamy do skóry, a następnie energicznym ruchem zrywamy.

Depilacja pastą cukrową to bezpieczna metoda pozbywania się niechcianego wąsika dla alergików, gdyż nie zawiera w sobie substancji drażniących.

Sprawdź również:

Burza na profilu Kim Kardashian. Poszło o zdjęcia z łóżka

Niebezpieczne dla zdrowia produkty w Żabce. Pilny apel do klientów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: depilacja cukrem | depilacja cukrowa | wąsik | wąsik depilacja
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama