Reklama

Która grupa krwi w grupie wyższego ryzyka zachorowania na raka

Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy, ale grupa krwi pozwala nie tylko określić, od kogo możemy przyjąć krew lub komu ją podarować, ale także jest w stanie wskazać pewne wzorce osobowe, dotyczące prawdopodobieństwa zachorowania na niektóre choroby. Badania wykazały na przykład, że osoby z grupą krwi AB są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na raka, chorobę Alzheimera oraz problemy z sercem, które mogą objawić się nawet w młodym wieku. Znajomość czynników ryzyka może pomóc lepiej walczyć z chorobą, a także podjąć pewne kroki zapobiegawcze.

Reklama

Grupa AB i zwiększone ryzyko zachorowania?

Badania przeprowadzone kilka lat temu przez naukowców, jasno mówią, że osoby z grupą krwi AB są w grupie zwiększonego ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na poszczególne choroby. Dotyczy to szczególnie choroby Alzheimera oraz demencji. Inne tendencje do zachorowania zostały również dostrzeżone w związku z wysokim poziomem białka, które pomaga znacznie szybciej krzepnąć krwi, co w przyszłości może wiązać się z wystąpieniem wielu chorób serca.

Grupa krwi a grupa podwyższonego ryzyka

Niestety, naukowcy odkryli również związek pomiędzy wyższym stężeniem glikoprotein (cukrów), które są dołączone do grupy AB i tym samym zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór, zwłaszcza trzustki i jelita grubego.

Ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera

Jedną z głównych przyczyn choroby Alzheimera jest wystąpienie zaburzeń poznawczych. W badaniach przeprowadzonych niedawno wyszło, że osoby z grupą krwi AB są o 80 procent bardziej narażone na wystąpienie demencji, niż osoby z inną grupą krwi. Zwiększone ryzyko spowodowane jest znacznie wyższym czynnikiem krzepnięcia, znanego jako czynnik VIII. Przyczynia się on do licznych problemów naczyniowych, z którymi wiążą się zaburzenia funkcji poznawczych, problemy z pamięcią, a także liczne problemy z sercem.

Problemy z sercem

Według badań przeprowadzonych przez naukowców, osoby z grupą krwi AB są o wiele bardziej narażone na rozwój choroby serca, niż osoby z grupą krwi BRh- czy BRh+. Dlaczego tak się dzieje? Uważa się, że czynnik VIII to przyczyna problemów osób z grupą krwi AB. Jest on związkiem o wyższym poziomie gęstości cholesterolu, który ma tendencję do zatykania tętnic. Osoby z grupą AB są również narażone na powstawanie stanów zapalnych w organizmie, które znacznie zwiększają ryzyko powstania problemów z sercem.

Nowotwory

Niestety, osoby z grupą krwi AB są najbardziej zagrożone jeśli chodzi o nowotwory. W przypadku raka trzustki, liczba chorych jest stosunkowo niska, natomiast jeśli chodzi o osoby chorujące na raka jelita grubego statystyki są przerażające i sięgają ponad 150 tysięcy! Chociaż badania wykazały, że osoby z grupą krwi B również są narażone na zachorowania, to jednak w przypadku pacjentów z grupą AB, ryzyko wciąż jest wyższe.

Jak zapobiegać zagrożeniu?

Ponieważ istnieje wiele badań na temat zagrożeń wynikających z posiadania grupy krwi AB, warto dowiedzieć się, jak możemy zapobiegać chorobom lub zmniejszyć ryzyko zachorowania. W celu zapobiegania, warto sięgnąć po sprawdzone metody, takie jak:

- ćwiczenia

- zdrowa dieta

- dbanie o swoje zdrowie, mniej stresu

- trening umysłowy

Warto o siebie dbać

Warto uświadomić sobie, że przed chorobami możemy bronić się naturalnymi sposobami, wystarczy tylko zacząć dbać o siebie i nie dopuścić do rozwoju choroby. Dotyczy to wszystkich osób, nie tylko tych z grupą krwi AB.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama