4 wczesne symptomy raka jajników

Rak jajnika jest typem raka, który atakuje jajniki. Ten typ nowotworu rozwija się niepostrzeżenie i szybko rozprzestrzenia się na miednicę i brzuch. W późnym etapie, rak jajnika może być trudny w leczeniu. Natomiast wczesne stadium raka z sukcesem można wyleczyć. Dokładne przyczyny powstawania tego typu nowotworu nie są do końca znane. Jednak pewne symptomy mogą wskazać na rozwijający się nowotwór. Jeśli zauważysz u siebie poniższe objawy, umów się na wizytę do lekarza.

Długotrwałe wzdęcie

Wzdęcie to nic nowego, często mamy z nim do czynienia. Zjedzenie niektórych pokarmów może powodować wzdęcie. Natomiast, gdy wzdęcie utrzymuje się przez dłuższy czas,

Ból podbrzuszu i miednicy

Wszystkie wiemy, że skurcze i ból brzucha podczas menstruacji są normalne. Kiedy ból jest ciągły i trwa powyżej trzech tygodni to może być objaw raka jajnika. Kobiety powinny zwracać uwagę, ponieważ ten objaw jest często mylony z bólem menstruacyjnym.

Szybkie uczucie sytości

Brak apetytu i problemy z jedzeniem, które pojawiają się nagle, a przedłużają się powyżej trzech tygodni mogą być symptomem problemów z brzuchem, trawieniem bądź pracą jelit. Lecz, czasami te objawy mogą sygnalizować raka jajników.

Częste oddawanie moczu

Częste oddawanie moczu nie powinno dziwić, zwłaszcza gdy dużo pijemy. Jeśli zauważysz u siebie częste oddawanie moczu, bez większego spożycia płynów, skonsultuj się z lekarzem w celu omówienia problemu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama