Reklama

Zioła polecane przy menopauzie

Menopauza może to być czas próby dla kobiet, ze względu na zmiany w codziennej działalności, zmiany jasności umysłu, czy też nastroju. Większość kobiet jest w stanie poradzić sobie z dużą częścią najczęstszych objawów dzięki wykorzystaniu ziół, a na pewno jest to dobra alternatywa dla terapii hormonalnej.

Reklama

Pluskwica groniasta

Jest to zioło pochodzące z Ameryki Północnej bardziej znane pod nazwą czarny Cohosh. Roślina od bardzo dawna stosowana jest przez kobiety do łagodzenia uderzeń gorąca. Współczesne badania naukowe nie określają dokładnego mechanizmu działania, lecz potwierdzają, że suplementacja zioła pomaga zmniejszyć intensywność i czas trwania uderzeń gorąca. Niektórzy naukowcy uważają, że roślina ta działa jako modulator estrogenów.

Koniczyna łąkowa

Zdziwieni? Czerwone kwiaty koniczyny maja kilka zastosowań w medycynie. Zawierają one w swoich kwiatach izoflawony, które łączą się z receptorami estrogenów. W przypadku menopauzy ma ona właściwości łagodzące uderzenia gorąca, jak również zmniejsza ich intensywność i czas trwania.

Żen- szeń

Żen- szeń posiada mnóstwo pozytywnych właściwości zdrowotnych, pomaga również w przypadku menopauzy. Jego działanie polega na poprawie codziennej witalności oraz pomaga łagodzić stres. Kobiety wchodzące w okres menopauzy często czują fizyczne wyczerpanie, ponieważ niektóre z objawów jak na przykład uderzenia gorąca pochłaniają dużo energii, zarówno tej fizycznej jak i psychicznej. Jest to stan, w którym organizm nie jest w pełni stabilny, a objawy menopauzy często uniemożliwiają przejście w stan głębokiego snu, przez co energia nie regeneruje się tak jak powinna. Stosowanie żen- szenia wycisza organizm, relaksuje, przez co może być bardzo pomocny w powyższych dolegliwościach.

Pochrzyn włochaty

Jest to roślina, której aktywnym składnikiem jest diosgenina, która ma działanie fitoestrogenne. Diosgenina zawierająca substancje podobną jak w DHEA, która jest prekursorem do ludzkich hormonów płciowych. Zioło ma długą historię jeśli chodzi o łagodzenie problemów hormonalnych, a wiele kobiet już po przebyciu menopauzy stosuje kremy zawierające w składzie ekstrakt z części korzennej pochrzyna włochatego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama