Reklama

O czym mówi grupa krwi?

Istnieją cztery podstawowe grupy krwi: A, B, 0 i AB. Każda z nich różni się obecnością lub brakiem charakterystycznych antygenów, znajdujących się na erytrocytach, czyli czerwonych krwinkach. Na ich powierzchni obecne jest również białko D, czyli czynnik Rh. W przypadku jego obecności grupa krwi jest Rh dodatnia. Jeśli go nie ma - Rh ujemna. W przypadku transfuzji ważna jest grupa krwi i czynnik Rh. Najlepszym dawcą jest osoba z grupą 0-, bo można ją przetoczyć każdemu. Sama jednak ma problem, bo pasuje jej tylko krew z grupy 0. AB+ jest uniwersalnym biorcą - może otrzymać dowolną krew. Grupa krwi wiele mówi także o tym, jak powinno się odżywiać, by cieszyć się dobrym zdrowiem.

Grupa A - "Rolnik"

To roślinożercy. W ich przypadku mięso spowalnia metabolizm i przyczynia się do odkładania tłuszczyku (nie możesz żyć bez mięsa? Pozwól sobie na indyka). Nabiał również jest słabo trawiony. Produkty, które pomogą ci schudnąć, to: oleje roślinne, soja, warzywa i ananas.

Jej właściciele są rozsądni, skryci i obowiązkowi. Wśród nich często zdarzają się perfekcjoniści. Niestety, są podatni na choroby cywilizacyjne - miażdżycę i cukrzycę, ale za to odporni na wirusy. Gdy w ich diecie jest za dużo mięsa i cukrów, przybierają na wadze.

Grupa B – "Koczownik"

Dieta tego osobnika jest bardzo różnorodna - obfituje zarówno w produkty mleczne, jak i mięsne. Choć tych ostatnich nie potrzebuje za dużo, wystarczy raz w tygodniu - najlepiej wołowina, cielęcina lub indyk. Ryby za to mogą jeść do woli. Jedząc mięso, warzywa i chudy nabiał - chudną.

Osoby, w żyłach których płynie krew grupy B, to zwykle ludzie spokojni, przyjaźni i elastyczni. Kobiety jednak potrafią być bardzo impulsywne. Natomiast pod względem zdrowotnym ten typ jest bardzo wytrzymały. Smażone potrawy i pieczywo powoduje u nich gromadzenie tłuszczu.

Grupa AB – "Człowiek współczesny"

Ludzie z tą grupą krwi powinni odżywiać się w sposób mieszany. Mięso w niewielkich ilościach i niezbyt tłuste. Przetwory mleczne im nie szkodzą. Grupa AB ma dosyć wrażliwy układ pokarmowy. W chudnięciu pomagają im zielone warzywa i produkty mleczne.

To dobrzy organizatorzy, choć niezbyt zdecydowani. W przyjaźni i miłości są bezinteresowni. Rzadko miewają problemy ze zdrowiem, bo to zwykle ludzie silni fizycznie i obdarzeni doskonałą przemianą materii. Jeśli brakuje im ruchu, od razu się to odbija na ich figurze.

Grupa 0 - "Myśliwy"

Osoby z tą grupą krwi powinny jeść jak najwięcej chudego mięsa, ryżu, brokułów i szpinaku. Źle natomiast trawią produkty zbożowe, a szczególnie pszenicę i kukurydzę. Ich dieta powinna być bogata w jod, bo często mają problemy z niedoczynnością tarczycy.

Ludzie z tą grupą krwi są praktyczni, asertywni i uprzejmi. Łatwo nawiązują kontakty i konsekwentnie dążą do celu. Nie mogą narzekać na zdrowie. Bardzo często dokuczają im wrzody żołądka. Natomiast dodatkowe kilogramy zyskują, gdy nieregularnie się odżywiają.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama