Reklama

Najlepsze produkty na naturalne odmłodzenie organizmu

Starzenie się to nieubłagalny fakt z którym każde z nas musi się zmierzyć, ponieważ każdego dnia, każdej minuty i sekundy jesteśmy starsi. Jednak to nie musi znacznie wpłynąć na nasz sposób patrzenia na samych siebie. Jeśli jesteś aktywna i potrafisz dążyć do wyznaczonych sobie celów to istnieje wiele sposobów na walkę z procesem starzenia się. Uzbieranie kilku tysięcy dla chirurga plastycznego i kupno coraz droższych kremów jest jakimś rozwiązaniem, ale my wolimy zdecydowanie mniej inwazyjne metody. Aby dostarczyć skórze wszystkich cennych składników odżywczych wystarczy tylko sięgnąć po niesamowite i co najważniejsze naturalne produkty! Sprawdź i przekonaj się sama, jak niewiele trzeba, aby wyglądać pięknie i młodo każdego dnia.

Reklama

Żeń-szeń

Dwie najbardziej popularne formy żeń - szenia to odmiany amerykańskie oraz azjatyckie. Obie są doskonałe i pomagają dostosować organizm do różnych potrzeb. Oprócz swoich drogocennych zalet wspomagających pracę mózgu czy serca, żeń – szeń pomaga walczyć ze stresem. Jak wiadomo stres wyniszcza nasz organizm i powoduje, że gorzej śpimy, mniej jemy i ogólnie czujemy się rozbici. Dodatkowo stres powoduje, że w znacznym stopniu zaczynają nam wypadać włosy i siwiejemy, co nie wygląda zbyt dobrze.

Borówki

Borówki to małe niebieskie jagody, które są bogate w przeciwutleniacze. Badania sugerują, że te jagody mają niesamowite właściwości obronne, które hamują przedwczesne oznaki starzenia, w tym zmarszczki i blizny. Są też podobno świetną alternatywą dla chemicznych środków na oczy, ponieważ borówki pomagają nam zachować zdrowe oczy i jak najlepszy wzrok. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy cierpią na zwyrodnienia plamki żółtej oraz zaćmę.

Kurkuma

Ten żywy i żółty kolor dostrzegany w przyprawie curry ma wiele korzyści. Wśród nich, zdaniem ekspertów, posiada on zdolność do zahamowania rozwoju choroby zwyrodnieniowej. Kurkuma pomoże nam również może zmniejszyć stres oksydacyjny, który jest zmorą większości ludzi. Oznacza to,żę może chronić tkanki przed uszkodzeniem i może być pomocny w zapobieganiu powstawania zmarszczek oraz regenerować skórę i przyspieszać gojenie się ran. 

Witamina D

Chociaż technicznie nie jest to produkt, to witamina D ma wiele korzyści, które przyczyniają się do zahamowania procesów starzenia się komórek. Chociaż niektórzy twierdzą, że zbyt duża ilość słońca może być odpowiedzialna za przedwczesne starzenie się skóry, to właściwa ilość na pewno nam nie zaszkodzi. Witamina D jest odpowiedzialna, za przedłużenie żywotność komórek oraz skutecznie poprawia nasz nastrój, dzięki czemu jesteśmy zrelaksowani i pozbywamy się stresu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama