Reklama

Jakie zioła na bolesne miesiączki?

Wiele kobiet narzeka na złe samopoczucie tuż przed okresem i w trakcie. Często bolą nas piersi, podbrzusze. Skarżymy się też na nieregularne, obfite krwawienia. Oto zioła, które pomogą uregulować cykl i skutecznie złagodzą dolegliwości.

Reklama

Herbatka z pokrzywy

Zmniejsza krwawienie. Zawiera też sporo żelaza, które tracimy, kiedy mamy zbyt obfite miesiączki. Dwie łyżki suszu zalej szklanką wrzątku. Przykryj. Po 10 minutach odcedź. Pij dwa razy dziennie między posiłkami.

Nalewka z liści malin

Liście tych owoców regulują niewielkie wahania cyklu miesiączkowego. Przygotuj z nich nalewkę. Potrzebujesz: 50 g kwiatów hibiskusa, 100 g liści malin, 300 g miodu i litr czerwonego wytrawnego wina. Zioła wrzuć do wrzącego wina i gotuj 10 minut pod przykryciem na niewielkim ogniu. Odstaw na godzinę. Przecedź i wymieszaj z miodem. Pij rano i wieczorem po 2 łyżki (przez 2 tygodnie).

Napar z arcydzięgla, głogu, melisy i maczka kalifornijskiego

Zmieszaj równe części ziół. Łyżeczkę mieszanki zalej szklanką wrzątku. Pij przez kilka dni przed okresem, kiedy masz złe samopoczucie.

Gotowe mieszanki

Jeśli twoim problemem jest zespół napięcia przedmiesiączkowego, zapytaj w aptece lub w sklepie zielarskim o gotowe mieszanki suszonych ziół, np. z niepokalankiem mnisim, zielem krwawnika, lub o olejki: majerankowy, geraniowy (dodaje się je do kąpieli).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama