Reklama

Jak zwiększyć produkcję testosteronu?

Coraz więcej mężczyzn cierpi z powodu niskiego poziomy testosteronu, to nic więc dziwnego, że rynek suplementów testosteronu wręcz eksplodował. Przeciętnie mężczyźni tracą 1-2 procent z ich poziomu testosteronu po ukończeniu 30 roku życia. Jednak wiele ​​nawyków może być bardziej odpowiedzialnych za spadek poziomu testosteronu niż wiek. Być może najlepszym sposobem, aby zachować swój poziom testosteronu na odpowiednim poziomie i zapobiec spadkowi jego ilości jest zachowanie zdrowego stylu życia i skupienie się na utrzymaniu optymalnej wagi bez dodatkowego tłuszczu. Oto siedem prostych sposobów dzięki którym można zwiększyć poziom testosteronu.

Dodaj więcej cynku do swojej diety

Twoje ciało wykorzystuje cynk do produkcji testosteronu, więc zwiększenie spożycia tego minerału może pomóc zwiększyć poziom tego ważnego hormonu. Ostrygi mają bardzo wysoką zawartość cynku, dlatego warto włączyć je do swojej diety, ale jeśli nie jesteś fanem tych mięczaków możesz pozyskać cynk z chudego mięsa i szpinaku.

Dodawaj chili do swoich posiłków

Ostre chili odgrywa podwójną rolę dla zdrowiu: pomagają spalić tłuszcz i działa jako środek przeciwzapalny. Co działanie przeciwzapalne może zrobić dla poziomu testosteronu? Cóż, stan zapalny może być prekursorem dla zwiększenia ilości tłuszczu na brzuchu, który obniża poziom testosteronu i faktycznie zamienia testosteron w estrogen.

Wysypiaj się

Możesz nie wiedzieć, ale gdy jesteś w głębokim śnie, twoje ciało jest w stanie wytworzyć większą ilość testosteronu. Im mniej snu, tym niższe stężenie testosteronu w twoim organizmie. Staraj się więc spać około ośmiu godzin. Aby to osiągnąć odłóż telefon, laptopa lub tablet przed snem. Światło emitowane przez ekrany LED może hamować wydzielanie melatoniny, która jest niezbędna do głębokiego snu.

Przyjmuj więcej witaminy D

Niski poziom witaminy D jest często związany z niskim poziomem testosteronu, powinieneś więc dążyć do spożywania odpowiedniej dziennej dawki witaminy D jako suplementu diety lub spędzać około 15 minut w słońcu dziennie.

Jedz warzywa!

Warzywa takie jak brokuły, kalafior, jarmuż, rzeżucha i brukselka, nie tylko obniżą ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, ale również pomagają obniżyć poziom estrogenu u mężczyzn, a tym samym wspomagają produkcję testosteronu.

Jedz zdrowe tłuszcze i białka

Chemicznie rzecz biorąc, dobry cholesterol tworzy szkieletową strukturę cząsteczek testosteronu. Chude mięso i białka, a także zdrowe źródła tłuszczu takie jak orzechy, oliwki, awokado, nasiona i olej kokosowy, mogą wspierać zdrową równowagę hormonów i produkcję testosteronu.

Ćwiczenia fizyczne

Stymulowanie mięśni w czasie treningu siłowego i wykonywanie krótkich serii ćwiczeń o wysokiej intensywności zarówno stymuluje organizm, jak również zwiększa produkcję testosteronu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama