Reklama

Jak szybko pozbyć się zimy z ust?

Opryszczka, czyli popularnie zwana "zimą" przydarzyć się może każdemu z nas. Jakie są przyczyny opryszczki? Jak wyleczyć opryszczkę? Jak szybko usunąć zimę? Te pytania nie będą już dla was tajemnicą!

Czym jest "zima" na ustach?

"Zima" na ustach to nic innego jak opryszczka. Nie jest ona specjalnie groźna dla naszego zdrowia, ale można nią zarazić inne osoby. Pocałunek, wspólne korzystanie ze sztućców, naczyń czy nawet ręcznika, może doprowadzić do tego, że druga osoba zostanie zainfekowana wirusem opryszczki. Powinniśmy więc unikać takich sytuacji, kiedy zorientujemy się, że na naszych ustach pojawiła się opryszczka.

Jak powstaje opryszczka?

Opryszczka to choroba wirusowa, niestety, dość często nawracająca. Niska temperatura, osłabienie organizmu, przebyta niedawno choroba czy stres i przeziębienie, to tylko niektóre przyczyny powstawania czy nawracania opryszczki.

Najbardziej na nawroty opryszczki narażone są - z uwagi na menstruację - kobiety. Jednakże zanim udamy się do lekarza z naszą opryszczką, warto wypróbować kilka domowych sposobów na jej szybkie usunięcie.

Naturalny antybiotyk

Każdy powinien wiedzieć, że najlepszym i najbardziej naturalnym antybiotykiem jest cebula i czosnek. Również i w tym przypadku będą naszymi sprzymierzeńcami.

Wystarczy, że przyłożysz do miejsca, gdzie powstała opryszczka jeden plasterek czosnku i proporcjonalnie do niego, plasterek cebuli. Następnie zakleisz je plastrem i pozostawisz na kilkanaście godzin.

Z uwagi na mocny zapach, najlepiej wykonaj ten zabieg, gdy będziesz już po pracy i nie będziesz planować niczego innego, jak pozostanie w domu.

W aptece również znajdziesz sposób

Jeżeli nie masz możliwości zostania ambasadorem zapachu cebuli i czosnku, udaj się do apteki i porozmawiaj z farmaceutą. Pamiętaj o swoich alergiach skórnych, gdyż niektóre preparaty na opryszczkę mogą wywołać uczulenie.

Dostępny jest cały wachlarz specyfików na "zimę".

Jeśli opryszczka nawraca uporczywie coraz częściej, nie zastanawiaj się! Skonsultuj się z lekarzem, gdyż podłoże jej nawracania może być godne jego uwagi!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama