Reklama

Jak skutecznie radzić sobie z bólem miesiączkowym?

Ból miesiączkowy jest czymś, co towarzyszy większości kobiet każdego miesiąca. Chociaż niektórzy, szczególnie mężczyźni mogą twierdzić, że jest to nic innego jak delikatny ból, który przejdzie po jednej tabletce, to my kobiety wiemy, że są to potworne skurcze, które uniemożliwiają pracę, zabawę z dzieckiem, a nawet wypoczynek. Chociaż ból spowodowany bolesnymi skurczami nie jest oznaką zaburzeń czy problemów zdrowotnych, to jednak nie należy go bagatelizować. Jaki więc radzić sobie z bólem menstruacyjnym? Oto trzy sprawdzone sposoby, które pomogą każdej kobiecie.

Tabletki przeciwbólowe

Wbrew powszechnemu przekonaniu regularne przyjmowanie środków przeciwbólowych przez pierwsze dwa-trzy dni miesiączki nie będzie odbijać się na naszym zdrowiu. Umiarkowane stosowanie środków na bazie ibuprofenu czy też naproksenu pomoże złagodzić ból oraz nie będzie powodował uszkodzenia organów wewnętrznych, tak więc bez obaw możemy przyjmować w pierwszych dniach okresu środki przeciwbólowe. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem, zanim zaczniesz przyjmować jakiekolwiek lekarstwa.

Ćwiczenia są lekarstwem na wszystko

Ćwiczenia uwalniają endorfiny, czyli hormony szczęścia, których podczas pierwszych dni okresu nam zdecydowanie brakuje. Rzecz w tym, że pozytywne nastawienie i wesoły nastrój może okazać się najlepszym sposobem na pokonanie bólu. Wiadomo, że sama myśl o ćwiczeniach podczas intensywnego bólu miesiączkowego może sprawiać ból, jednak warto czasem spróbować czegoś innego. Oczywiście nie chodzi o to, żeby w momencie kiedy źle się czujesz brać się za intensywny trening. Regularne ćwiczenia sprawiają, że endorfiny są uwalniane również w regularnych odstępach czasu, co pomaga zminimalizować ból podczas okresu.

Spróbuj metod alternatywnych

Pewnie nie raz słyszałaś o metodach alternatywnych, które stosują kobiety w momencie kiedy cierpią na silny ból. Tradycyjnie możesz spróbować herbaty ziołowej z żeń – szenia, piwonii oraz różnych mieszanek ziołowych zalecanych przez wyspecjalizowanych zielarzy. Jeśli chodzi o olejki eteryczne świetnie sprawdzi się olejek lawendowy, czy też szałwiowy. Olejek eteryczny możesz bez przeszkód stosować podczas bólu miesiączkowego oraz w momencie kiedy cierpisz przed okresem na nagłe wahania nastroju.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama