Reklama

Jak skrócić lub opóźnić miesiączkę?

Masz ważne wydarzenie lub zaplanowany urlop? Tak się składa, że w te dni wypada ci okres. Nie musisz odmawiać udziału w uroczystości bądź przekładać urlopu. Wystarczy, że znasz te kilka domowych sposobów, aby opóźnić lub skrócić miesiączkę.

Sok z cytryny

To jeden ze sposobów, znanych z pokolenia na pokolenie. Sok z cytryny skraca okres lub opóźnia go. Kwaśny sok oczyszcza ciało i przyspiesza złuszczanie się błony śluzowej macicy. Wyciśnij sok z cytryny dodaj go do szklanki wody, zamieszaj i wypij. Pij wtedy, kiedy chcesz skrócić okres.

Żelatyna

Wiele kobiet na całym świecie i pomyślnie zatrzymało okres na kilka godzin. Żelatyna jest stosowana w medycynie chińskiej do leczenia nadmiernego krwawienia i efekt ten może być stosowany do zatrzymania miesiączki, kiedy jesteś w skrajnej sytuacji. Małe opakowanie żelatyny rozpuść w szklance wody. Zamieszaj i szybko wypij. W razie potrzeby powtórz proces za kilka godzin.

Imbir

Właściwości przeciwzapalne imbiru wpływają na wytwarzanie prostaglandyn. Hormon ten jest uwalniany w czasie miesiączki i powoduje złuszczanie się błony macicy. Imbir jest również stosowany w medycynie chińskiej do opóźniania okresu. Uwaga, jeśli cierpisz na zaburzenia krwawienia lub bierzesz leki, które hamują krzepnięcie krwi, nie stosuj imbiru, imbir rozcieńcza krew. Weź mały kawałek imbiru (2-3cm), obierz go i zgnieć. Dodaj go do szklanki gorącej wody i zaparz przez kilka minut. Przecedź napar, a następnie dodaj do niego łyżkę miodu. Pij napar, gdy jest ciepły. Wypij 2-3 szklanki naparu dziennie.

Ocet jabłkowy

Podobnie jak cytryna, ocet wypłukuje toksyny i zmniejsza przepływ krwi. Dwie łyżki octu jabłkowego dodaj do szklanki wody i wypij. Pij 3-4 razy dziennie, kiedy nadchodzi ten dzień w miesiącu.

Napar z liści malin

Herbata z liści malin zawiera wiele witamin i minerałów, które są korzystne dla organizmu kobiety. Można ja spożywać regularnie, a także w czasie ciąży. Ma właściwości ściągające i zwiotczające macicę. Właściwości te pomagają w skracaniu okresu. Wystarczy zaparzyć garść świeżych lub suszonych liści malin w dwóch szklankach wody. Zagotować wodę i gotować wywar przez kilka minut. Gdy wywar ostygnie przecedzić i wypić szklankę herbaty. Pij od dwóch do trzech szklanek herbaty dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama