Reklama

Jak przyspieszyć okres?

Regularne miesiączki są oznaką zdrowia kobiety i prawidłowo działającego układu płciowego. Dzięki temu znacznie łatwiej obliczyć dni płodne i zajść w ciążę lub się przed nią uchronić. Z różnych przyczyn jednak okres może pojawiać się zbyt wcześnie lub zbyt późno. Daje to szereg uciążliwych dolegliwości i może być przyczyną zmartwień. W takiej sytuacji najlepiej wybrać się do ginekologa, który zleci niezbędne badania. Czasem jednak zdarza się, że chcemy przyspieszyć okres np. ze względu na urlop czy ważne wydarzenie. W tym celu warto skorzystać z domowych metod.

Reklama

Zioła przyspieszające okres

Miesiączkę można przyspieszyć, stosując zioła, które działają rozkurczająco na ścianki macicy i naczynia krwionośne. Najlepsze w tym celu będą napary z krwawnika, dziurawca, malwy czy natki pietruszki. Warto jednak pamiętać, że mają one też właściwości wczesnoporonne i nie należy ich stosować, jeśli podejrzewamy ciążę.

Gorące kąpiele na przyspieszenie okresu

Okres możemy przyspieszyć poprzez ogólną poprawę krążenia, więc świetnym sposobem są regularne gorące kąpiele połączone z masażem dolnej części brzucha. Podobny efekt mogą przynieść wizyty w saunie.

Wino i seks na przyspieszenie okresu

Okres może też przyspieszyć lampka czerwonego wina oraz miłosne igraszki (co samo w sobie wydaje się idealnym połączeniem). Aktywność fizyczna w trakcie stosunku i orgazm zwiększają skurcze macicy i poprawiają jej ukrwienie.

Najskuteczniejszy sposób na przyspieszenie okresu

Lekarze podkreślają, że jedynym potwierdzonym naukowo sposobem na przyspieszenie miesiączki jest terapia hormonalna. Dzięki lekom jesteśmy w stanie sterować całym cyklem miesiączkowym (dzięki temu chronimy się przed zajściem w ciążę). Jednak nie warto eksperymentować z lekami z błahych przyczyn, bo możemy doprowadzić do zaburzeń hormonalnych. Zawsze wcześniej należy skonsultować się z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama