Reklama

Co się stanie, jeśli przestaniesz nosić biustonosz?

Kobiety całe życie są uczone, że stanik jest niezbędnym elementem garderoby. Brak stanika, wbrew powszechnej opinii nie sprawia, że piersi opadną. Możesz być zaskoczona jakie niespodziewane korzyści zdrowotnie osiągniesz, jeśli pozbędziesz się stanika. Oto kilka z nich:

Poprawa kształtu piersi

Wbrew temu co wierzymy, brak stanika nie spowoduje tego, że piersi opadną. W rzeczywistości, długotrwałe badania francuskich naukowców udowodniły, że biustonosze powodują odwrotny skutek i sprawiają że biust traci kształt w miarę upływu czasu. Noszenie stanika osłabia mięśnie klatki piersiowej i sprawia, że piersi opadają.

Lepszy sen

Niezdejmowanie stanika do snu jest błędem. Istnieją podejrzenia, że jeśli sypiasz w biustonoszu możesz łatwiej zachorować na raka piersi. Poza tym noszenie stanika wpływa na dyskomfort podczas snu, a nawet może zakłócić jego cykl.

Poprawa krążenia

Noszenie biustonosza wpływa negatywnie na krążenie. Stanik, ściskając klatkę piersiową, spowalnia krążenie krwi w organizmie, co może prowadzić do problemów sercowo- naczyniowych. Aby uniknąć komplikacji lepiej pozbyć się stanika.

Zdrowe piersi

Brak stanika wpływa na poprawę przepływu krwi. Poza tym pot i brud, odpowiedzialny za infekcje, wysypki i trądzik już nie jest uwięziony na skórze przez ciasny biustonosz. Fiszbiny stanika mogą być odpowiedzialne za duszności, bóle i wszelki rodzaj fizycznego dyskomfortu. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez stanika spróbuj znaleźć idealnie dopasowany do twojej figury i kształtu piersi.

Komfort

Dla wielu kobiet może to być najważniejszy powód nienoszenia stanika: poczucie komfortu. Czy istnieje większe uczucie ulgi niż w momencie, kiedy po długim dniu możesz zdjąć stanik?

Łatwiejsze oddychanie

Kiedy coś jest mocno owinięte wokół twojej klatki piersiowej przez cały dzień, 365 dni w roku, sprawia, że oddech staje się płytszy. Noszenie stanika ogranicza prawidłowe oddychanie. Pozbycie się stanika sprawi, że oddychanie stanie się łatwiejsze i zwiększy się dopływ tlenu do płuc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama