Reklama

7 największych mitów na temat naturalnego powiększania biustu

Kobiety często zadręczają się cudzymi opiniami wyrażonymi na temat ich piersi. Jeśli kiedykolwiek poddawałaś biust wymyślnym ćwiczeniom by stał się większy, bądź mniejszy (i nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów), wiesz o czym piszemy. Im lepiej zrozumiesz jak działa twoje ciało i ty sama, tym mniej będziesz skłonna uwierzyć w mity i sugestie.

Reklama

Po pierwsze wyjaśnijmy jedno: przybranie na wadze nie musi przełożyć się na zwiększenie rozmiaru biustu. Gromadzony tłuszcz rozkłada się inaczej w ciele każdej kobiety. U części istotnie trafi do piersi, u innych mogą to być uda, czy brzuch. A przecież tam nikt go nie chce.

Nie wierz, że poprzez odpoczynek i spanie w biustonoszu twoje piersi staną się jędrniejsze. Kiedy śpisz, wiązadła mięśniowe podtrzymujące piersi nie są poddawane żadnemu napinaniu i rozciąganiu. Oznacza to, że spanie w biustonoszu nie ma szans poprawić jakości twoich piersi.

Niektóre kobiety nie chcą karmić piersią wierząc, że spowoduje to opadnięcie piersi. To absolutne kłamstwo. Choć ciąża sama w sobie może czasem prowadzić do opadania piersi, karmienie nie jest tutaj winowajcą!

Ćwiczenia fizyczne także nie sprawią, że piersi staną się jędrne. Jeśli zasłyszałaś mit o robieniu pompek jako sposobie na powiększenie piersi, jest on w 100% nieprawdziwy. Ćwiczenia oparte na pompkach nie poprawiają ani nie zatrzymują opadania piersi, bo te zbudowane są przede wszystkim z tkanki łącznej, a nie mięśniowej. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia fizyczne mogą poprawić wygląd całej klatki piersiowej, poprzez wzmocnienie otaczających piersi wiązadeł.

Jeśli zdarzyło ci się zasłyszeć opinie na temat wpływu biustonoszy sportowych na wzrost piersi, możesz od razu zapomnieć tych bzdurach. Staniki do treningów nie mogą w żaden sposób poprawić wzrostu piersi. Ich przeznaczeniem jest dawanie wsparcia noszącej go kobiecie i nic poza tym. Jeśli jesteś młodą kobietą, pamiętaj, twoje piersi urosną tak, jak będą chciały, bez względu na typ noszonej przez ciebie bielizny.

Niektórzy twierdzą, że piersi mogą stać się większe poprzez masaż. Jeśli kiedykolwiek masowałaś swoje piersi w nadziei, że staną się duże i budzące zazdrość, niestety, zmarnowałaś swój czas. Masaże piersi nie mają absolutnie żadnego wpływu na to, jak duże piersi rosną. Taka jest rzeczywistość.

Często można zetknąć się z opinią, że piersi przestają rosnąć wraz z końcem nastoletniości. Choć może to być prawdą w przypadku niektórych kobiet, nie dotyczy całej populacji. Dobra wiadomość jest taka, że piersi czasem rosną aż do wczesnej dwudziestki. Jeśli jesteś młodą kobietą, jest duża szansa, że twoje piersi nie przestały jeszcze rosnąć.

Kiedy chodzi o twoje piersi (i właściwie o każdą inną rzecz w życiu), wiedza stanowi o sile. Przestań wierzyć w mity na temat piersi i skoncentruj sie na prawdzie. Zapamiętaj, że możesz spróbować wszystkich ćwiczeń i masaży, lecz twój naturalny rozmiar piersi pozostanie twoim naturalnym rozmiarem. Chodzi o to, by cieszyć się tym, co się ma. Twoje piersi są przecież takie cudowne!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama