Reklama

6 miłych słów, które możesz powiedzieć karmiącej matce

Karmienie piersią jest bardzo odżywcze dla dziecka. I jest to bardzo dobra decyzja, gdy kobieta postanawia karmić piersią, jednak ma to swoje wady i zalety. Warto wspierać kobietę w tym czasie. Czasami nawet można zobaczyć negatywne reakcje ludzi, którzy widzą kobietę karmiącą piersią. Jednak jest to oznaką ignorancji, dlatego warto zrozumieć ten temat.   Co najważniejsze, jeśli jesteś karmiącą mamą, to bardzo dobrze. Do mężczyzn: jeśli jesteś mężem karmiącej piersią kobiety, oto kilka rzeczy, które możesz jej powiedzieć:

Reklama

„Dziękuję za to, że chcesz karmić piersią”

Jak się czujecie, gdy ktoś mówi wam „dziękuję”? Na pewno dobrze. Powiedzmy to samo karmiącym kobietom. Wystarczy zwykłe podziękowanie.

„Popieram twoją decyzję odnośnie karmienia piersią”

Jeśli jesteście mężami lub partnerami karmiącej kobiety, powiedzcie jej, jak bardzo wspieracie ją w tym, co robi. Powiedzcie jej, że świetnie sobie radzi i doceniacie to.

„Dla dziecka to wystarczy”

Czasami się zdarza, że kobiety zastanawiają się, czy ich mleka wystarczy, by wykarmić dziecko. I większość kobiet nie ma problemu, by wykarmić dziecko. Możecie to powiedzieć karmiącej mamie.

Ważne jest wsparcie, bo większość lubi nie ma bladego pojęcia o roli piersi w trakcie karmienia i dla nich piersi pełnią głównie rolę seksualną. Jako wspierający partnerzy musicie nauczyć się, że podstawową funkcją piersi jest karmienie potomstwa, a wtedy będziecie w stanie zrozumieć wszystkie związane z tym problemy. Powiedzcie karmiącej mamie, że rozumiecie, iż karmienie nie jest łatwe.

„Dobra robota, mamusiu”

Uśmiechajcie się. Nie unikajcie karmiącej kobiety i nie zachowujcie się tak, jakby było wam niezręcznie. Rozmawiajcie z nią często. Pochwalcie ją.

„Zajmij moje miejsce, musi ci być wygodnie”

Zaproponujcie karmiącej kobiecie wygodne miejsce i może do tego szklankę wody. Karmiące matki są często spragnione, gdyż organizm wykorzystuje dużo wody, by wyprodukować mleko.

„Dziękuję, że się nie poddajesz”

Karmienie piersią nie jest łatwe. Potrafi być fizycznie wykańczające i niestety, nie zawsze jest akceptowane w społeczeństwie. A więc podziękujcie, że mimo tych trudności, kobieta radzi sobie z opinią innych i robi to, co jest najlepsze dla jej dziecka.

 

Tekst nie ma na celu krytykowania kobiet, które nie są w stanie karmić piersią. To smutne, jednak nie każda mama może to zrobić.

 

Dziękujemy karmiącym matkom, które poświęcają swój sen, by w nocy nakarmić maluszka. Czasami karmienie piersią jest bolesne. Kobiety mogą cierpieć na zapalenie sutków, nadwrażliwość piersi lub mogą mieć problemy z wyciekającym mlekiem. Powinniście być wdzięczni, że kobiety zmagają się z tym wszystkim, pomimo przykrych komentarzy skierowanych w ich stronę. Najważniejsze jest, by wykarmić dziecko i zapewnić mu jak najlepsze warunki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama