Reklama

5 kroków do lepszego zdrowia

Obecnie dzięki mediom dostępnych jest tak wiele informacji dotyczących dbania o zdrowie, że niekiedy odpowiedź na pytanie “od czego zacząć?” może nas przerastać. Kilka prostych kroków, jakie chcemy przedstawić w niniejszym artykule, to łatwe sposoby na to, by wzmocnić swoje zdrowie, nie przewracając jednocześnie całego swojego życia do góry nogami w ciągu jednego dnia. Dalekosiężne plany być może wymagają większych zmian, jednak proponowane przez nas sposoby mogą stanowić świetny początek do polepszenia stanu zdrowia. Każda zmiana wymaga wykonania pierwszego kroku i nie musi to być od razu krok milowy.

Zmień postawę podczas korzystania z toalety

Istnieje wiele przesłanek przemawiających za tezą, że prawidłowa postawa podczas wypróżniania się ma duży wpływ na proces trawienia i wydalania. W miarę możliwości, warto zamienić tradycyjną toaletę na tak zwaną ubikację kucaną, którą stanowi armatura wmontowana w podłogę. Pozwala ona na załatwianie potrzeb fizjologicznych w pozycji kucznej, którą przyjmowali nasi przodkowie.

Zamień napoje gazowane na napoje sfermentowane

Warto zamienić napoje gazowane, które zawierają sztuczne dodatki, barwniki i słodziki, na napoje poddawane naturalnej fermentacji. Znajdziemy w nich wszystko to, co najbardziej lubimy, gdyż są one zarówno lekko gazowane, jak i słodkie. W dodatku zawierają duże ilości probiotyków, enzymów i składników odżywczych. Do napojów, które powstają w wyniku naturalnej fermentacji, zaliczamy kefir wodny, piwo imbirowe, kombuczę czy kwas buraczany.

Zamień oleje rafinowane na olej kokosowy

Zamień rafinowane oleje roślinne, które powstają w procesach chemicznych, na olej kokosowy. Zawiera duże ilości średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych i kwas laurynowy. Jest też niezwykle uniwersalny i można go stosować zarówno do przyrządzania potraw, jak i do pielęgnacji skóry i włosów.

Zamień wodę ze szkodliwymi dodatkami na czystą i zdrową

Nie kupuj wody w plastikowych butelkach, gdyż może zawierać szkodliwe składniki, takie jak BPA. Substancja ta, znajdująca się w plastiku, może uwalniać się także do wody, która się w niej znajduje. Ponadto, woda jaką mamy w kranie jest chlorowana i fluoryzowana, dlatego warto zaopatrzyć się w filtr. Chcąc zabrać ze sobą wodę z domu, wlewamy ją do butelek ze szkła lub stali nierdzewnej.

Zadbaj o swój sen

Ostatnie, choć najważniejsze: zadbaj o swój sen. Jest jednym z najważniejszych warunków dobrego zdrowia. Uważa się, że zarówno otyłość, jak i wiele innych chorób współczesnego świata, są związane z niedoborem snu. Przewlekły brak snu pozbawia nas energii, nie pozwala jasno myśleć i może prowadzić do depresji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama