Reklama

10 powodów, dla których spanie nago jest zdrowe

Generalnie, piżamy nie są dla nas dobre. Prawdą jest, że zrzucenie ubrań, kiedy wskakujemy do łóżka, przynosi nam o wiele więcej korzyści niż tylko działające na zmysły uczucie swobody pod kołdrą. Tak więc przygotuj się na zrzucenie piżamy i przerzucić się na spanie tak, jak cię Pan Bóg stworzył. A oto 10 powodów, dla których ludzie śpiący bez piżamy są o wiele zdrowsi.

Reklama

Spanie nago może pomóc w bezsenności

Jeśli nie możesz się schłodzić, kiedy kładziesz się do łóżka, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że będziesz cierpieć na bezsenność. Dzieje się tak dlatego, że temperatura ciała musi spaść przed naszym zaśnięciem. Tak więc, jeśli jest ci za gorąco w piżamie, skarpetkach i pod kołdrą, być może rozważysz rozebranie się, tak by twoja temperatura ciała szybciej się obniżyła.

Spanie nago może sprawić, że będziesz czuć się szczęśliwsza

Możesz czuć się szczęśliwsza, kiedy śpisz nago, bo czujesz się wtedy wolna. Piżama nie ogranicza twoich ruchów i nie uciska cię bielizna. Nie budzisz się gorąca i ściśnięta, ale chłodna i odświeżona. Symbolicznie, wolna jesteś od konwencji i wszystkiego, co narzuca ci społeczeństwo. Jesteś buntowniczką, robiąc to co chcesz i jest to naprawdę przyjemne!

Spanie nago może przeciwdziałać otyłości brzusznej

Obniżony poziom kortyzolu jest konieczny dla utraty wagi i walki z tłuszczykiem. Wysoki poziom kortyzolu z kolei powoduje nadmierne gromadzenie się tłuszczu na brzuchu. Poziom tego hormonu jest niższy po dobrze przespanej nocy i wyższy po nieprzespanej nocy. Jednym ze sposobów na obniżenie jego poziomu jest pozwolić naszemu ciału na naturalne wychłodzenie – i możemy to zrobić, śpiąc nago.

Spanie nago pomaga dotlenić naszą skórę

Kolejną korzyścią płynącą ze spania nago jest fakt, że dotleniamy w ten sposób naszą skórę. Jeśli jej nie dotleniamy, może to ułatwić bakteriom przedostanie się do naszego organizmu, gdzie będą miały pożywkę. Twoje stopy, pachy i pachwiny będą również dotlenione, a dzięki temu twoje ciało będzie bardziej czyste i zdrowsze.

Skóra do skóry to największy atut

Jeśli śpisz nago z partnerem, korzyści płynące z kontaktu skóry do skóry są niezliczone. Zmniejsza to objawy depresji i stresu i będziesz czuć się szczęśliwsza i bardziej śmiała. Być może też będziesz w nastroju do uprawiania seksu. Zaproponuj też swojemu partnerowi, aby spał nago. Oboje na tym skorzystacie!

Spanie nago może sprawić, że będziesz bardziej aktywna

Ile razy przyszłaś do domu po pracy, wzięłaś prysznic i od razu nasunęłaś na siebie piżamę? Jest dopiero 8 wieczorem, a ty już wyglądasz, jakbyś była gotowa do spania. Nawet jeśli twoi przyjaciele wyciągają cię na drinka, ty obstajesz przy swoim. Masz zamiar spędzić relaksujący wieczór filmowy w domu. Problem tkwi w tym, że kiedy wcześnie zakładamy piżamę, stajemy się rozleniwione i nieaktywne. Spanie nago nie oznacza, że jesteś gotowa do spania. W rzeczywistości, oznacza, że jesteś gotowa na wszystko. Przyjaciółka dzwoni do ciebie i tak, jesteś w nastroju do tańca!

Będziesz czuła się bardziej pewna siebie

Samo leżenie nago w nocy może być wystarczającym powodem do tego, byś czuła się pewna swojego ciała. Czujesz się atrakcyjna, a niekiedy w nastroju do uprawiania seksu.Kiedy będziesz chodzić spać nago, będziesz zdziwiona, jak dobrze się ze sobą czujesz, a to oczywiście zdziała cuda w twojej codziennej pewności siebie.

Będziesz wyglądać młodziej

Kolejną wspaniałą korzyścią płynącą ze spania nago jest fakt, iż dzięki temu wolniej się starzejemy. To zapewne dlatego Joan Collins wygląda na 50 lat, a ma 82. Zwrócenie uwagi na naszą wewnętrzną temperaturę oznacza, że hormony przeciwdziałające starzeniu się odpowiednio funkcjonują. Jeśli ciągle w nocy się pocisz, twój organizm nie będzie prawidłowo działał. Hormony nie będą w stanie działać jak należy i zestarzejesz się szybciej niż twój kot. Aby wyglądać młodziej, zrzuć piżamę i śpij w przyjemnym chłodzie.

Spanie nago może oznaczać, że nie musisz brać rano prysznica

Jednym ze sposobów, który sprawi, że nie będziesz musiała się kąpać, jest spanie nago. Oznacza to, że nie będziesz się pocić w nocy i wstaniesz z uczuciem dotlenienia i świeżości, a na dodatek nie będziesz musiała myć włosów. Jeśli będziesz spać w piżamie, twoje włosy z pewnością będą rano tłuste. A to oznacza prysznic!

Spanie nago jest łatwiejsze

No dobrze, zdjęcie ubrań i nałożenie piżamy nie jest może najtrudniejszą rzeczą na świecie. Jednak i zajmuje czas, i wymaga dodatkowego prania. Jeśli śpisz nago z kolei, wystarczy po prostu wśliznąć się pod kołdrę. To takie proste! Oczywiście, może to wydawać się szczytem lenistwa, ale czyż sen nie jest dla zmęczonych, rozleniwionych ludzi?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama