Reklama

Toksyczne składniki, które są stosowane przy produkcji kosmetyków

Osoby, które na co dzień stosują kosmetyki tylko i wyłącznie kupione w drogerii czy nawet aptece są narażone na działanie wielu szkodliwych substancji. Producenci kosmetyków wykorzystują coraz to śmielsze formuły, które fakt faktem działają na naszą skórę, ale zazwyczaj chwilowo. Kosmetyki produkowane przez wielkie fabryki w większości w swoim składzie mają chemiczne substancje, które wsiąkają do wnętrza naszego organizmu i sieją spustoszenie oraz wywołują choroby.

Reklama

Z opublikowanych jakiś czas temu wyników badań jasno widać, że niektóre kosmetyki takie jak szminka zawierają ołów, a pomalowanie paznokci lakierem grozi rozwojowi raka w przeciągu 20 lat! To wszystko jest straszne, patrząc na to ile kosmetyków dziennie używa przeciętna kobieta. Różne żele pod prysznic, żele do mycia twarzy, kremy, toniki, balsamy, podkłady, pudry, cienie, bronzery, szminki, pomadki, kredki, tusze do rzęs, perfumy i wiele więcej… można by tak wymieniać bez końca, ponieważ kobieca kosmetyczna jest pełna różnych kosmetyków.

Według lekarzy najbardziej toksyczne są składniki, które powszechnie spotykane są w produktach kosmetycznych popularnych marek. Oto kilka z nich:

DEA/TEA/ MEA

Jest to rakotwórcza substancja, najczęściej używana jako emulgator w środkach pieniących typu szampony, mydła oraz różnych płynów do kąpieli.

Formaldehyd

Inną substancją rakotwórczą jest formaldehyd, który działa drażniąco na skórę. Jest on składnikiem farb do włosów, lakierów do paznokci, szamponów oraz klejów do sztucznych rzęs.

Sztuczne zapachy i aromaty

Niekiedy kupując żel pod prysznic czy płyn do kąpieli sugerujemy się zapachem danego produktu. Niestety, zapachy te, są najczęściej sztuczne i szkodliwe dla naszego organizmu. Zdarza się tak, że zapachy mogą powodować zawroty głowy, nudności i alergie.

Hydrochinon

Jest to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, który zmniejsza produkcję melaniny w skórze. Hydrochinon może powodować raka skóry oraz inne zmiany skórne, które w przyszłości mogą być groźne i pozostawiać ślad.

Ołów

Rakotwórczy pierwiastek chemiczny, który występuje w szminkach i barwnikach do włosów. Oczywiście w składzie tych produktów nie znajdziemy nawet wzmianki o ołowiu.

Rtęć

Rtęć jest silnym alergenem i znacznie wpływa na rozwój mózgu. Znajdziemy ją w tuszach do rzęs, kroplach do oczu oraz niektórych lekach do stosowania na skórę.

Parabeny

Jest ich pełno w szamponach, odżywkach, kremach do golenia oraz pastach do zębów. Zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi oraz innych chorób.

Ftalany

Ukryte są w produktach zapachowych, perfumach, dezodorantach oraz płynach do mycia. Ich działanie powoduje zaburzenia endokrynologiczne, uszkodzenie wątroby, nerek oraz płuc.

Talk

Jest on stosowany w produktach dla niemowląt, dezodorantach oraz kosmetykach do makijażu. Od pewnego czasu wiadomo, że powoduje raka jajnika oraz problemy z oddychaniem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama