Reklama

Sześć trików kosmetycznych z wykorzystaniem alkoholu

Alkohol ma szerokie zastosowanie. Oprócz sprzątania możesz wykorzystać go również do pielęgnacji zdrowia i urody. Jeżeli ciekawi cię w jaki sposób, zwykły alkohol może ci w tym pomóc, to przedstawiamy listę sześciu zastosowań alkoholu, które z pewnością cię zainteresują, zaskoczą, a może nawet zainteresują. Przeczytaj koniecznie wszystkie.

Reklama

Zadbaj o pędzle do makijażu

Nie musimy chyba wspominać, jak ważne jest utrzymanie w czystości wszystkich akcesoriów których używasz do wykonania codziennego makijażu. W szczególności dotyczy to pędzli. Nie chcesz w końcu, aby stały się siedliskiem bakterii i każdym użyciem zanieczyszczonych narzędzi gromadziły się na twojej twarzy, oczach czy ustach. Dlatego ważne jest odpowiednie zdezynfekowanie pędzli. Umieść je w misce z alkoholem, pozostaw na 30 minut a następnie wyciągnij i dokładnie wysusz. Dzięki temu, wszystkie zarazki zostaną usunięte, a pędzle będą w lepszej kondycji i znacznie dłużej ci posłużą.

Zwalcz opryszczkę

Opryszczka to bardzo uciążliwy wirus. Jeżeli raz go złapiesz, bardzo trudno się go pozbyć. Atakuje w najmniej oczekiwanym momencie, powodując owrzodzenie ust. Aby pomóc szybciej się go pozbyć, przykładaj wacik nasączony w alkoholu na noc, aż zmiana nie zacznie ustępować. Alkohol spowoduje wysuszenie zmienionego miejsca co przyspieszy proces gojenia, nie pomoże jednak w pozbyciu się wirusa.

Napraw uszkodzone kosmetyki prasowane

Jeżeli twój ulubiony cień do powiek, puder, bronzer czy róż upadły ci na ziemię, przez co pokruszyły się i stały nieprzydatne, nie musisz ich wyrzucać. Zwykły Spirytus salicylowy pomoże naprawić szkody. Rozgnieć kosmetyk na drobny pył. dodaj kilka kropli alkoholu, aby całość utworzyła płynną masę i uformuj w pudełeczku po kosmetyku nowy kształt. Odłóż kosmetyk do wyschnięcia i odparowania alkoholu i gotowe.

Alkohol zamiast zmywacza do paznokci

Jeżeli musisz zmyć zepsuty lakier z paznokci, ale skończył ci się zmywacz, możesz użyć alkoholu. Przyłóż namoczony wacik i odczekaj chwilę. Alkohol nie zmyje lakieru, ale sprawi że stanie się miękki i z łatwością usuniesz go sama. Możesz do tego użyć na przykład wykałaczki lub patyczka do szaszłyków.

Domowej roboty okład z lodu

Jeżeli często kupujesz w aptece kompresy chłodzące, to następnym razem spróbuj zrobić taki specyfik samodzielnie. Wystarczy, że zmieszasz 1 część alkoholu z 3 częściami wody, mieszankę przelejesz do szczelnie zamykanego woreczka i umieścisz  zamrażarce na około 50 minut. Po tym czasie kompres jest gotowy do przyłożenia. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a okład będzie zawsze pod ręką.

Natrzyj drobne urazy

Wszelkiego rodzaju drobne urazy, jak skręcenia stłuczenia i  tym podobne możesz śmiało nasmarować spirytusem salicylowym. Dzięki temu krążenie w danym miejscu znacznie się poprawi, a to z kolei pomoże zmniejszyć obrzęk.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama