Reklama

Sprawdzone sposoby na upały

Upalna pogoda potrafi nieźle uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza gdy jesteśmy zmuszeni ją przetrwać w dużym mieście. Jak zatem radzić sobie w kryzysowej sytuacji? Z pewnością pomogą nam w tym mniej lub bardziej konwencjonalne sposoby na ochłodę, czyli zimne kąpiele, odpowiednia odzież, miejskie fontanny, czy orzeźwiające napoje. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Zabezpiecz swoją skórę odpowiednim filtrem

Jeśli widzisz, że za oknem leje się żar, jeszcze zanim wyjdziesz z domu, odpowiednio zabezpiecz skórę przed działaniem szkodliwych promieni UV. Najlepszym rozwiązaniem będzie nasmarowanie skóry kremem z wysokim filtrem. Dzięki temu prostemu zabiegowi zapewnisz sobie bezpieczeństwo i zadbasz o adekwatne nawilżenie skóry.

Skorzystaj z fontanny miejskiej

Co do tego, że najgorzej przetrwać falę upałów w mieście, nikt nie ma wątpliwości. Rozgrzany beton i asfalt potęguje efekt gorąca. Jeśli jesteś zmuszona do spaceru po wykonanych z asfaltu ulicach, usiądź na chwilę przy fontannie, odpocznij i ochłodź ciało lekką bryzą. Już po kilku minutach odczujesz ulgę.

Ochładzające napoje

Jeszcze zanim sięgniesz po bardzo wyszukane sposoby na orzeźwienie, spróbuj błyskawicznie ochłodzić ciało sięgając po odpowiednie napoje. Oczywiście najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie szklanka wody. Koniecznie niegazowanej. Wystarczy, że umieścisz butelkę na kilka minut w zamrażarce, a następnie skosztujesz ją w odpowiednich ilościach. Efekt ochłody gwarantowany! Zmrożoną wodę możesz też wykorzystać jako bazę kompresów przeznaczonych do ciała.

Zimny prysznic

Oczywiście, nie można zapomnieć, że solidnej porcji orzeźwienia dostarczy nam też prysznic. Jeśli tylko masz taką możliwość, weź zimny prysznic i ochłodź ciało zmęczone wysoką temperaturą.

Osłoń okna przed promieniami słonecznymi

Ten komfort nie jest dany każdemu, ale... Jeśli nie musisz wychodzić na zewnątrz w trakcie fali upałów, spędź ten czas w domu. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na twoje zdrowie. Oczywiście, aby czas spędzany w domu był udany, musisz wieczorem solidnie przewietrzyć wnętrza, a w ciągu dnia osłonić wszystkie okna przed promieniami słonecznymi. Dzieki tym prostym zabiegom unikniesz sztucznego nagrzewania wnętrza domu.

Odpowiednia odzież

W upały najlepiej sprawdza się jasna odzież wykonana z lnu. (Bluza czy koszula powinny być z długim rękawem). Jasny kolor odbija światło, a len jest materiałem przewiewnym. Pamiętaj też, aby ubranie nie było zbyt obcisłe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama