Reklama

Rzuć palenie w sposób naturalny

Przerażające jest to, ile chorób powoduje palenie tytoniu. Należą do nich takie schorzenia jak rak płuc, jamy ustnej, języka, strun głosowych, a mimo ostrzeżeń na paczkach papierosów wielu ludzi nie potrafi skutecznie pozbyć się tego szkodliwego nałogu. Niepokojące jest także to, że mimo swojej powszechnie znanej szkodliwości papierosy są powszechnie dostępne.

Przeciętnie papieros zawiera około 4000 chemikaliów. Oto niektóre z nich:

Siarka, która jest stosowana dla zapewniania intensywnego koloru tytoniu.

Tlenek tytanu – dla białego popiołu, radioaktywny polon 210 – stosowany w uprawie dla podniesienia wielkości plonów, amoniak – niektórzy uważają, że to on właśnie wpływa na szybkie uzależnianie się.

Benzen – otrzymywany jest z węgla i ropy, towarzyszy często białaczce i rakowi.

Nikotyna – działa równie uzależniająco jak heroina lub kokaina, 60 miligramów tej substancji umieszczonej bezpośrednio na języku jest w stanie zabić człowieka w kilka sekund.

Smoła – odkłada się w płucach. W ciągu roku palenia smoła, która wchłania się do płuc może zająć nawet jedną filiżankę do kawy.

Cyjanowodór – jedna z najbardziej trujących substancji znajdująca się w dymie tytoniowym. Już krótka ekspozycja na ten składnik powoduje wymioty, drgawki i bóle głowy.

Palenie papierosów jest silnym uzależnieniem, którego ciężko się pozbyć. Niektórzy próbują rzucać palenie kilkanaście razy i często do niego wracają. Takie nieudane próby rzucenia często wpływają na psychikę powodując zaburzenia nastroju i utratę nadziei. Podana w artykule recepta działa bardzo efektywnie na rzucanie palenia, lecz nic nie pomoże, jeśli sam nie będziesz przekonany o słuszności rzucenia.

Składniki do przygotowania mikstury są tanie i bardzo łatwo je zdobyć.

Będziesz potrzebować:

pół grejpfruta

pół pomarańczy

30 ml oleju kokosowego

5 gr oregano

20 ml herbaty rumiankowej

30 ml oleju jojoba

30 ml oliwy z oliwek

Sposób przygotowania:

Wyciśnij sok z grejpfruta i pomarańczy. Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki tak długo, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Następnie wlej miksturę do słoika i połóż w miejscu, które będzie dla ciebie łatwo dostępne. Mikstury nie należy spożywać, ale umieścić parę kropel pod nosem za każdym razem, kiedy masz potrzebę palenia i mocno się inhalować.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama