Reklama

Obcisłe dżinsy mogą uszkodzić twoje nerwy

Pewna 35-letnia kobieta była ubrana w obcisłe dżinsy, kiedy pomagała w przeprowadzce. Nie przerwała pracy, gdy poczuła dziwne mrowienie w nogach. To był znak, że do jej kończyn nie dociera krew, a nerwy ulegają uszkodzeniu. Jej stan zdrowia, po przewiezieniu do szpitala, był tak zły, że leżała pod kroplówką przez cztery dni, zanim znowu mogła zacząć chodzić. Problem obcisłych dżinsów dotyczy także mężczyzn. Znane są przypadki, kiedy ucisk na jądra prowadził do infekcji dróg moczowych. To oczywiście ekstremalne przypadki i nie oznaczają, że twoje obcisłe dżinsy powinny trafić do śmietnika. Przeczytaj o czym warto pamiętać nosząc obcisłe dżinsy.

Reklama

Jeśli czujesz się w nich nienaturalnie - przestań je nosić

Historia zna mnóstwo przypadków, kiedy w imię piękna ludzie robili sobie krzywdę. Pomyśl o gorsetach, lub popularnym w starożytnych Chinach wiązaniu stóp. Jakkolwiek często myślimy o praktykach naszych przodków z przerażeniem, to sami częstokroć jesteśmy ofiarami mody. Pamiętaj, że jeśli ubrania, które nosisz zaczynają niszczyć twoje zdrowie, zmień swoje nawyki. Być może poczujesz się sfrustrowany, że nosisz dżinsy, w których nie wyglądasz tak szczupło. Czasem jednak, jedyne co ci pozostaje, to zaakceptować to, bo w ten sposób dbasz o swoje zdrowie i wygodę.

Naprawdę, nie ma niczego złego w ubieraniu się w luźniejsze dżinsy, czy nawet od czasu do czasu w sukienkę. To dużo zdrowsze, niż noszenie obcisłych dżinsów, które mogą zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Ubieraj się stosownie do okazji

Możliwe jest, że kobieta opisana powyżej nosiła obcisłe dżinsy na co dzień nie odczuwając żadnych dolegliwości. Jej problemy rozpoczęły się w chwili, gdy zaczęła robić przysiady pakując rzeczy przy przeprowadzce. Można sobie tylko wyobrazić, co musiałaby zrobić, aby w tych spodniach skorzystać z toy-toya podczas koncertu.

Sytuacja ta naświetla kolejny zdroworozsądkowy problem. Obcisłe dżinsy nie nadają się do ciężkiej pracy. Nawet jeśli nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych, zajęcia takie jak przenoszenie rzeczy czy choćby ogrodnictwo wymagają ubrania odpowiedniego do okazji. Co oznacza, że nie będą to zawsze obcisłe dżinsy.

Schudnij

Wiele osób torturuje się obcisłymi ubraniami, bo uważa, że jest im w nich dobrze. Jednak prawda jest bezlitosna – obcisłe dżinsy najlepiej wyglądają na osobach szczupłych.

Zgubienie nadmiaru kilogramów nie jest wcale tak trudne. Jeśli marzysz o noszeniu obcisłych ubrań zacznij się ruszać – spaceruj lub biegaj parę minut dziennie przez co poprawisz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zwracaj uwagę na swoją dietę i kalorie, które przyjmujesz i nie szukaj cudownych rozwiązań, bo ich nie ma. Trzymaj się zdrowego trybu życia choć przez chwilę a kto wie, może schudniesz na tyle, aby nie tylko zmieścić się w nowe dżinsy, ale nawet w nich dobrze wyglądać.

Dbaj o siebie

Przypadek kobiety opisanej we wstępie może wydawać się tylko wypadkiem, w którym wszystkie okoliczności były niesprzyjające. Prawda jest jednak taka, że kobieta ta zlekceważyła wszystkie sygnały ostrzegawcze o zagrożeniu zdrowia, ponieważ chciała dobrze wyglądać. I nie jest osamotniona w tym pragnieniu. Świadomość wpływu ubioru na nasze zdrowie jest niezmiernie istotne. Musimy uważać, bowiem w dłuższej perspektywie możemy narażać się na utratę zdrowia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama