Reklama

Negatywne skutki podróżowania samolotem

Podróżowanie samolotem ułatwia nam życie na wiele sposobów. Nie ma lepszego uczucia niż świadomość, że możesz dostać się w dowolną część świata w czasie krótszym niż jeden dzień. Niemniej jednak podróżowanie samolotem niesie ze sobą pewne zagrożenia dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli planujesz podróż niebawem zwróć uwagę na niektóre z potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Reklama

Choroby

Pasażerowie linii lotniczych są 100 razy bardziej narażeni na choroby układu oddechowego i przeziębienia niż inni ludzie.

Podróżujący samolotem mogą również częściej mieć problemy ze słuchem. Według badań naukowców słuch może być zagrożony już po czterech godzinach lotu.

Zaparcia

Niewiele osób przyzna się publicznie do trudności z wypróżnianiem. Prawdą jest, że problem ten często dotyka pasażerów samolotów. Aby temu zapobiec należy pić dużo wody, unikać spożywania alkoholu i kofeiny.

Utrata wilgoci i przesuszenie skóry

Czy nie masz uczucia, że po wyjściu z samolotu twoje usta są spierzchnięte? Winę za to ponosi suche powietrze znajdujące się w kabinie. Najlepszym sposobem na uniknięcie wysuszenia skóry jest picie dużej ilości wody.

Ogólne zmęczenie

Ilość tlenu jaka znajduje się w kabinie jest niewystarczająca. Płuca nie otrzymują tyle tlenu ile potrzeba, co powoduje senność i zmęczenie.

Przyśpieszenie procesu starzenia

Przeskakiwanie między strefami czasowymi negatywnie wpływa na organizm i zaburza naturalny cykl snu. Wpływa to również na osłabienie układu odpornościowego, zwiększa ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.

Problemy ze smakiem

Europejski przewoźnik lotniczy przeprowadził badania które wykazały, że zdolność odczuwania słonego i słodkiego smaku w pożywieniu jest zmniejszona o 30 procent.

Ekspozycja na promieniowanie

Pasażerowie linii lotniczych narażeni są na małe dawki promieniowania radioaktywnego podczas lotu. Jeśli jednak jesteś osobą, która często lata, to promieniowanie może wywołać poważne problemy zdrowotne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama