Reklama

Naturalny filtr powietrza

Człowiek może przeżyć trzy tygodnie bez jedzenia, trzy dni bez wody i mniej więcej trzy minuty bez powietrza. Z tych liczb wynika, że powietrze jest bardzo istotnym elementem w naszym życiu, ponieważ bez powietrza nie moglibyśmy funkcjonować. Ważne jest również to, jakim powietrzem oddychamy. W dzisiejszych czasach większość ludzi mieszkających całe życie w zatłoczonych miastach przenosi się na starość na wieś, aby zaznać spokoju i odetchnąć świeżym powietrzem.

W mieście narażeni jesteśmy na ciągły dym wydzielany przez samochody, autobusy czy kominy domów jednorodzinnych oraz wszelakich fabryk zlokalizowanych na obrzeżach większych miast. Okazuje się, że wszystkie szkodliwe substancje wdychane przez nas są bardzo łatwo wchłaniane przez płuca i dostają się do krwiobiegu. Jak można poradzić sobie z problemem zanieczyszczonego powietrza mieszkając w mieście?

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem na zanieczyszczone powietrze są rośliny! Według badań naukowców istnieją gatunki roślin, które idealnie sprawdzają się jako filtry powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na specjalistyczne filtry, które oczyszczą nasze powietrze z kurzy i toksyn, wystarczy postawić w mieszkaniu parę doniczek z kwiatami! Jest to po pierwsze dużo tańsze rozwiązanie, a po drugie bardziej ekologiczne, ponieważ rośliny nie zużywają prądu tak jak dzieje się to w przypadku różnych filtrów powietrza. Rośliny w naturalny sposób pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen, który jest nam niezbędny do życia. Dodatkowo istnieją gatunki roślin, które potrafią także wyeliminować znaczne ilości benzenu, formaldehydu i trójchloroetylenu znajdującego się w powietrzu.

Tak więc jeśli chcemy w naturalny sposób zadbać o bezpieczeństwo naszej rodziny, powinniśmy zacząć uprawiać rośliny takie jak:

-aloes

- juka (świetnie filtruje powietrze ale wymaga dużo światła)

-bambus (idealnie sprawdzi się w filtrowaniu zarówno benzenu, jak i trójchloroetylenu)

-paproć (łatwa w utrzymaniu, zdecydowanie polecana do niewielkich pomieszczeń)

-bromelia (ma bardzo okazały wygląd i dodatkowo wprowadza odrobinę egzotyki do naszego domu)

W celu poprawy jakości powietrza w naszym domu, skupmy się na uprawie roślin doniczkowych. Nie muszą być to tylko i wyłącznie kwiaty doniczkowe, mogą to być również zioła, których używamy w kuchni. Najważniejsze jest to, aby nasze mieszkanie było zielone od kwitnących w nim roślin.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama