Reklama

Naturalne sposoby na rzucenie palenia

Informacja o szkodliwym wpływie papierosów na organizm człowieka znajduje się na każdym ich opakowaniu. Palenie powoduje raka płuc, raka jamy ustnej, raka języka, strun głosowych. Niestety pomimo tych ostrzeżeń, mocnych kampanii przeciwko paleniu i uświadamianiu młodzieży w szkołach o szkodliwości palenia, wciąż wiele osób oddaje się temu nałogowi, a młodzi ludzie z ciekawości sięgają po papierosy. Papierosy zabijają, ale ich sprzedaż jest legalna, dlatego jedyną profilaktyką pozostaje uświadamianie społeczeństwa o ich szkodliwości.

Reklama

W jednym papierosie znajduje się około 4000 różnych substancji chemicznych, spośród których około 40 jest rakotwórczych. Oto tylko niektóre z nich:

Tlenek siarki – wykazuje wpływ drażniący, głównie oddziałując negatywnie na funkcjonowanie układu oddechowego.

Polon 210 – pierwiastek promieniotwórczy, wysoko radiotoksyczny.

Amoniak – składnik nawozów, stosowany w chłodnictwie. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jest dodawany do papierosów, by zwiększyć uzależnienie od nich.

Benzen – związek chemiczny produkowany głównie z węgla i ropy naftowej.

Nikotyna - alkaloid o silnych właściwościach uzależniających.

Tar – jest wspólnym określeniem dla różnych cząsteczek chemicznym znajdujących się w dymie tytoniowym. Tar jest brązową lepką substancją powodującą pojawienie się plam między innymi na zębach, paznokciach i tkankach płuc. Tar zawiera czynniki rakotwórcze.

Cyjanowodór - jeden z najbardziej toksycznych środków chemicznych zawartych w dymie papierosowym.

Papierosy są bardzo uzależniające, a rzucenie palenia jest bardzo trudne. Często pomimo silnej determinacji i pomocy środków farmakologicznych palacze przegrywają walkę z nałogiem. Nie należy się jednak poddawać i wciąż próbować, aż osiągnie się sukces. Istnieją domowe sposoby, które warto wprowadzić do kuracji i zwiększyć swoje szanse na wygranie walki z nałogiem.

Składniki:

pół grejpfruta

pół pomarańczy

30 ml oleju kokosowego

5 gr oregano

20 ml rumianku

30 ml oleju jojoba

30 ml oleju z oliwek

Sposób przygotowania:

Wycisnąć sok z owoców i wymieszać go z pozostałymi składnikami. Wywar przelać do małych słoików. Dzięki temu będzie go można zawsze mieć przy sobie. Kiedy pojawi się potrzeba zapalenia papierosa wywar należy wdychać lub potrzeć nim skórę pod nosem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama