Reklama

Mity, w które każe nam wierzyć przemysł kosmetyczny

Naszych wyborów produktów kosmetycznych dokonujemy bardzo często za namową reklam i kolorowych opakowań na sklepowych półkach. Jednakże, wizażyści, eksperci od kosmetyki uważają, że nie powinno się wierzyć wielu koncernom produkującym wyroby kosmetyczne - stawiają oni często twierdzenia na temat swoich produktów, które po prostu nie są prawdziwe. Aby ci to udowodnić, przygotowaliśmy listę najczęściej powielanych mitów na temat produktów poprawiających urodę. Warto jest pamiętać o każdym z nich.

Reklama

Mit 1:

Im słynniejsza marka, tym lepsze będą efekty

Skuteczność produktów pielęgnacji urody jest określona w całości przez ich skład chemiczny. Zatem na użyteczność produktu nie będzie miała wpływu marka, ani sklep, w którym jest on sprzedawany, ani cena za ten produkt.

Mit 2: Istnieje skuteczny produkt przeciwko starzeniu się

Bez względu na to, czy jesteś młody czy stary, ważne jest, aby określić, jaki masz rodzaj skóry i stosować odpowiednie dla niego produkty pielęgnacyjne. Niestety, nie istnieje coś takiego, jak krem, który zapobiega starzeniu się. Kiedy na rynku pojawia się kolejny niezawodny krem, który w cudowny sposób ma zapewnić użytkownikowi wieczną młodość, pamiętaj, że to, co koncern produkujący go naprawdę chce ci sprzedać, to środek, który utrzymuje elastyczność skóry, zapobiega pigmentacji oraz sprawia, że zmarszczki nie są tak oczywiste i widoczne.

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy kremem do oczu a kremem do twarzy. To dokładnie ten sam produkt, po prostu w mniejszym opakowaniu - i za dużo wyższą cenę. Jedyną prawdziwą informacją na opakowaniu jest ostrzeżenie, aby unikać kontaktu kremu z okiem.

Mit 3:

Krem może pomóc ci pozbyć się cellulitu

Gdyby mit ten rzeczywiście był prawdziwy, przy obróbce zdjęć modelek nie używano by komputerowego retuszu. Obecnie nie ma absolutnie żadnych danych naukowych podstaw, ani żadnego produktu kosmetycznego, który pozwoliłby ci pozbyć się cellulitu. Wprawdzie dieta i ćwiczenia fizyczne mogą mieć wpływ na to, ile tłuszczu odłoży się pod powierzchnią twojej skóry, jednak żaden kosmetyk nie sprawi, że zniknie on całkowicie.

Mit 4: Opalanie się jest zdrowe

Twierdzenie to odnosi się zarówno do opalenizny nabytej na plaży, jak również na solarium. Opalanie nigdy nie jest zdrowe dla twojej skóry. Jeśli chcesz nadać jej atrakcyjny kolor, możesz użyć samoopalacza w sprayu.

Mit 5:

Produkty organiczne są lepsze od standardowych

Nazwa „produkt organiczny” to tylko nazwa marketingowa. Obecność w kosmetyku naturalnych składników nie ma żadnego wypływu na to, czy będzie on działał czy też nie. Tak zwane „kosmetyki organiczne” rzeczywiście mogą być bardzo bezpieczne, ponieważ nie zawierają żadnych substancji chemicznych, lecz nie znaczy to automatycznie, że są jakimś superproduktem. Co więcej, producenci kosmetyków nigdy nie wyjawią, ile dany krem czy serum mają w sobie substancji chemicznych mających konserwować organiczne składniki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama