Reklama

Kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o e-papierosie

E-papieros, jest to urządzenie zasilane na baterie, które dostarcza do organizmu nikotynę, bez wydzielania szkodliwego dymu na zewnątrz. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych papierosów na rzecz e-papierosów, które podobno są mniej szkodliwe niż te tradycyjne. Zasadniczą różnicą pomiędzy papierosami, jest to, że e-papierosy nie mają w sobie tytoniu. Jednak korzystanie z nich jest o wiele bardziej skomplikowane niż ci się wydaje. Oto co powinniśmy wiedzieć o e-papierosach:

Reklama

Są bardziej skomplikowane

Tradycyjne papierosy są o wiele bardziej łatwiejsze w użyciu niż elektroniczne odpowiedniki. E-papieros składa się z kilku części, które połączone w jedną całość dopiero właściwie działają. E-papieros składa się z baterii, zespołu grzewczego, clearomizera, tulejki i ustnika. Dodatkowo, do e-papierosa można wybrać ciecz o różnym smaku i zapachu.

Koszt palenia

Po dokonaniu zakupu e-papierosa i jego ciągłym użytkowaniu już po miesiącu przekonamy się, że jest on o wiele tańszy niż tradycyjne papierosy. Jeśli więc chcesz nadal palić, ale jednocześnie zaoszczędzić trochę pieniędzy, to śmiało możesz spróbować e-papierosa.

Nie jest bezpieczniejszą alternatywą

Chociaż wiele osób twierdzi, że e-papierosy to zdrowe odpowiedniki tradycyjnych papierosów, prawda jest taka, że są tak samo szkodliwe dla zdrowia. Mimo tego, że nie zawierają tytoniu, dalej mają w sobie nikotynę oraz inne chemiczne substancje.

Nie pomaga w rzuceniu palenia

E-papieros wcale nie został stworzony po to, aby pomóc rzucić nałóg. Osoby, które palą uzależnione są od nikotyny, a w e-papierosie dalej mamy do czynienia z nikotyną. Dlatego też palacze elektronicznych papierosów nadal są uzależnieni.

Osoby nieletnie nie kupią e-papierosa

Na początku, gdy e-papierosy opanowały rynek, osoby nieletnie mogły bez przeszkód kupić e-papierosa. Jednak od niedawna, zakup papierosa jest kontrolowany i osoby niepełnoletnie nie mogą już go kupić.

Są wielokrotnego użytku

E-papierosy można bez przeszkód wielokrotnie napełniać. W specjalnych punktach zlokalizowanych w centrach handlowych lub większych hipermarketach można kupić fiolki z cieczą, która jest potrzebna do działania elektronicznego papierosa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama