Reklama

Jak żyć dłużej?

Życie jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy. Jesteśmy w stanie wiele wykonać aby cieszyć się każdą minutą życia. Mamy wiele wyborów, lecz nie wszystkie można przyjąć. Oto kilka wskazówek, które mogą skutecznie pomóc.

Reklama

Śmiech

Liczne badania naukowe wskazują, że im więcej się śmiejesz tym lepiej się czujesz, a tym samym dłużej żyjesz. Naukowcy nie są pewni dlaczego tak się dzieje, lecz istnieją dowody na to, że śmiejąc się uwalniamy pozytywne hormony i endorfiny z mózgu i ciała. Tak więc przyczyną zmiany nastroju jest zachodząca w naszym organizmie reakcja chemiczna.

Sen

Podstawą funkcjonowania naszego organizmu jest sen. Ze snu nasz organizm czerpie nie tylko zdrowie ale też energię, odporność a także siłę do normalnego funkcjonowania.

Czerwone wino

Spożywaj czerwone wino, które jest silnym przeciwutleniaczem. Działa na nasz organizm chroniąc go przed procesem starzenia się. Jeden lub dwa kieliszki czerwonego wina dziennie pomogą zachować nasze ciało młode.

Gorzka czekolada

Jedzenie gorzkiej czekolady, która zawiera w swoim składzie kakao chroni nasz organizm przed starzeniem się. Kakao jest świetnym przeciwutleniaczem, stąd jego doskonałe oddziaływanie na organizm człowieka. Dodatkowo jedzenie gorzkiej czekolady może obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, zapewniając jednocześnie zastrzyk energii.

Relaks

Relaks zawsze idzie w przeciwnym kierunku niż stres. Stres powoduje szkodliwe skutki dla naszego organizmu, natomiast relaks pomaga w odpoczynku i sprzyja lepszemu funkcjonowaniu organizmu.

Sport

Sport i gry fizyczne utrzymują nasze ciała jak i umysły w dobrej kondycji. Proste ćwiczenia są doskonałym sposobem na utrzymanie równowagi psychicznej, elastyczności i wytrzymałości oraz siły dla naszego organizmu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama