Reklama

Jak sprawdzić, czy ryż jest sztuczny?

Dlaczego należy zwracać uwagę na to, co jemy? Każdy produkt wpływa na nasze zdrowie. Doskonale wiemy, że nie powinniśmy spożywać zbyt dużo tłuszczu czy cukru. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze wybory żywieniowe.

Reklama

Będziesz na pewno zszokowany, kiedy się dowiesz o przerażającym pomyśle pochodzącym z kraju na Dalekim Wschodzie. Otóż okazuje się, że dochodzi tam do ogromnego oszustwa, gdyż produkuje się ryż z plastiku.

Sztuczny ryż wykonywany jest w części z patatów i ziemniaków, w drugiej części z syntetycznej żywicy. Kiedy składniki mieszają się tworzą ziarna przypominające ziarna ryżu. Następnie spryskiwane są chemicznym zapachem. W dodatku bardzo trudno odróżnić prawdziwy ryż od syntetycznego.

Na szczęście istnieją pewne metody dające nam gwarancję, że do przyrządzenia posiłku używamy prawdziwego ryżu. Po pierwsze: moczymy ryż. Prawdziwy ryż utonie w szklane wody, natomiast fałszywy będzie unosił się na powierzchni wody.

Drugim sposobem jest ugotowanie porcji ryżu i pozostawienie jej na blacie kuchennym na kilka dni. Jeśli pojawi się pleśń to znaczy, że mamy do czynienia z prawdziwym ryżem. Jeśli natomiast ryż będzie ciągle „świeżo” wyglądał oznacza to, że mamy do czynienia ze sztucznym ryżem.

Kolejny sposób, aby sprawdzić czy ryż jest prawdziwy to podpalenie małej porcji ryżu. Sztuczny ryż będzie palił się jak tworzywo sztuczne i wydzielał zapach palonego plastiku. Prawdziwy ryż będzie palił się inaczej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama