Jak pozbyć się zapachu papierosów z ubrań i mieszkania?

Palenie to nie tylko szkodliwy nałóg dla płuc i zdrowia palącego, ale przede wszystkim uciążliwy problem dla osób, które z nim żyją. Ten, kto mieszka z palaczem wie, jak nieprzyjemnie pachnie jego pokój, ubrania, ręczniki i reszta osobistych rzeczy. Czasami zapach ten jest wręcz nie do zniesienia. Jednak największy kłopot pojawia się w przypadku, gdy osoba uzależniona pali papierosy w mieszkaniu lub w domu. Wówczas dym papierosowy szybko wchłania się w dywan, firanki, zasłony, a nawet w meble. Usunięcie zapachu tytoniu z mieszkania lub ubrań nie jest łatwe. Dlatego podpowiadamy, o czym należy pamiętać, by raz na zawsze pozbyć się dymu papierosowego z domu i odzieży.

Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?

Zaopatrz się w odświeżacz powietrza

Odświeżacz powietrza to urządzenie, które powinno być w każdym domu i w mieszkaniu. Po pierwsze doskonale oczyszcza powietrze z kurzu i brudu, wchłania nieprzyjemne zapachy, a ponadto, filtruje go. Jest niezbędny wszędzie tam, gdzie przebywają palacze i alergicy. Warto pamiętać jednak, by używać go zgodnie z instrukcją.

Dokładnie wyczyść dywany

Dywany wchłaniają praktycznie wszystkie zapachy, dlatego muszą być czyszczone regularnie. Gdy palimy w pomieszczeniu, większość dymu papierosowego zalega we włosiu dywanu. By się go pozbyć, wyczyść dywan odpowiednim specyfikiem z dodatkiem sody oczyszczonej lub kwasku cytrynowego, które doskonale usuwają nieprzyjemne zapachy, a także trudne plamy.

Umyj wszystkie lustra, szyby i ozdoby

Nie widzimy tego gołym okiem, ale na lustrach, szybach, a także szklanych i porcelanowych ozdobach, które znajdują się w pokoju, osadza się dym papierosowy. Dostrzegamy to dopiero wtedy, gdy ich powąchamy. Dlatego, jeśli chcesz usunąć zapach tytoniu z mieszkania lub domu, warto dokładnie umyć wszystkie okna, lustra i ozdoby. Dzięki temu odświeżysz wnętrze.

Meble

Dym papierosowy uwielbia również osadzać się na meblach. To kolejny element, o którym nie należy zapomnieć podczas oczyszczania wnętrza z zapachu papierosów. Meble najlepiej przemyć wilgotną szmatką, a następnie nanieść na nie preparat usuwający kurz.

Wypierz dokładnie wszystkie tkaniny, które znajdują się w pokoju

Zasłony, firanki, koce, narzuty, itp. to również pochłaniacze dymu papierosowego. W celu odświeżenia wnętrza wypierz je dodając do każdego prania trzy łyżeczki sody oczyszczonej. Ponadto, wybierz płyn do płukania w ulubionym zapachu, by wnętrze przestało budzić nieprzyjemne skojarzenia.

Zastosuj węgiel drzewny

Węgiel drzewny doskonale pochłania przykre zapachy, a także toksyny i bakterie z powietrza. By usunąć zapach tytoniu z mieszkania, połóż kilka kawałków węgla w różnych miejscach. Już po kilku godzinach poczujesz różnicę w powietrzu.

Wyczyść obicie mebli wypoczynkowych

Tapicerka, podobnie jak dywan oraz zasłony i firanki, wchłania spore ilości dymu tytoniowego. Jeśli zależy nam na odświeżeniu mieszkania i usunięciu zapachu papierosów, koniecznie należy ją wyczyścić. Doskonale sprawdzą się w tym specjalny preparat do czyszczenia obicia mebli oraz soda oczyszczona. Zapewniamy, że takie połączenie szybko usunie nawet najbardziej przykre zapachy.

Jak usunąć zapach tytoniu z ubrań?

Woń papierosowa jest wyjątkowo nieprzyjemna na ubraniach. By pozbyć się jej z tkanin, należy wyprać je w proszku z dodatkiem sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Z kurtki i butów przykry zapach usuniesz używając octu. Namocz szmatkę w occie i wodzie, a następnie przetrzyj nią kurtkę i buty. Odzież wierzchnią zaleca się również regularnie wietrzyć, gdy często palimy lub przebywamy w towarzystwie osób palących.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama