Reklama

Dlaczego powinniśmy jeść śniadanie?

Śniadanie jest to jeden z najważniejszych posiłków zjadanych przez nas w ciągu dnia. Jedząc śniadanie uzupełniamy wszystkie potrzebne składniki, których nasz organizm pozbył się podczas snu. Pamiętaj, że zdrowe i pożywne śniadanie to zastrzyk energii na cały pracowity dzień! Poniżej znajduje się kilka innych powodów, dla których warto poświęcić kilka minut na pyszne śniadanie.

Reklama

Pierwszy powód

Nasz mózg potrzebuje paliwa, aby prawidłowo działać. Paliwo jest dostarczane do naszego organizmu w postaci glukozy, czyli cukru prostego, który pochodzi z żywności i jest bardzo potrzebny do działania naszego organizmu. Jeśli jednak pominiemy śniadanie, nasz mózg jest zmuszony do czerpania energii z innego źródła jakim jest białko czy też węglowodany. Badania naukowe udowodniły, że osoby jedzące nawet niewielkie śniadanie poprawiły ogólną sprawność umysłową, były bardziej skoncentrowane na powierzonym im zadaniu oraz miały znacznie lepszy nastrój, niż osoby, które śniadania nie zjadły.

Drugi powód

Regularne posiłki stymulują nasz metabolizm. Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możemy zafundować naszemu organizmowi jest obniżenie metabolizmu. Metabolizm to zdolność organizmu do spalania kalorii, który jest często określany jako „piec naszego organizmu”. Regularne posiłki pomagają utrzymać odpowiedni poziom metabolizmu, który jest bardzo ważny, szczególnie dla osób, które chcą schudnąć. Nigdy nie powinniśmy na czczo wychodzić z domu, gdyż może skończyć się to omdleniem, ponieważ przez noc organizm przetrawił całą zgromadzoną energię i potrzebuje ją uzupełnić.

Trzeci powód

Nasz organizm działa jak samochód, aby działać i jechać potrzebuje paliwa, jeśli więc każdego ranka nie dostarczymy odpowiedniej dawki węglowodanów, nasze ciało się zbuntuje. Pamiętajmy, że tylko regularne i zdrowe posiłki mogą pomóc cieszyć się nienagannym zdrowiem! Jeśli zrezygnujesz z jedzenia śniadań będziesz odczuwać ciągłe zmęczenie i niewyspanie, które spowoduje, że w pracy nie będziesz się mogła skupić na powierzonych Ci zadaniach.

Czwarty powód

Regularne posiłki pomagają kontrolować poziom cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby osoby, które chorują na cukrzycę lub mają skłonności do zachorowania, jadły regularnie posiłki. Szczególnie ważne jest śniadanie, które po całej nocy uzupełnia poziom cukru we krwi oraz powinno być zjedzone przed zażyciem leków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama