Reklama

Dlaczego nie warto kupować jedzenia na stacji benzynowej?

Żywność, którą oferują stacje benzynowe jest nie tylko kaloryczna i niezdrowa, ale również nie należy do najtańszych. Sprawdź dlaczego nie warto kupować jedzenia na stacjach benzynowych.

Reklama

Kalorie

Jeśli jesz śniadanie na stacji benzynowej to musisz się liczyć z tym, że dostarczysz organizmowi mnóstwo kalorii i niezdrowego tłuszczu. To nie jest dobry pomysł, aby zaczynać dzień niezdrowym pożywieniem.

Nawet posiłek, który może wydawać się zdrową alternatywą dla hamburgera czy hot- doga, niekoniecznie taki będzie. Tortilla z kurczakiem może zawierać nawet 764 kalorie.

Kawa

Napoje kawowe oferowane na stacjach benzynowych mogą być również wysokokaloryczne. Kawa z dodatkiem mleka i syropu smakowego to czasem ponad 400 kalorii. Dzienne zapotrzebowanie zdrowego człowieka na kalorie oscyluje pomiędzy 1800 a 2000. W takim wypadku jedna kawa stanowi prawie ¼ dziennego zapotrzebowania, przy czym te kalorie nie zawierają ani „kęsa” prawdziwego jedzenia.

Świeżość pożywienia

Czy zdarzyło ci się wziąć z półki batonika, który był zakurzony? Nigdy nie wiesz jak długo żywność leżała na półkach. To samo tyczy się gotowych dań. Nie wiesz jak długo przechowywane były hot-dogi czy składniki do zapiekanek.

Poza tym stacje benzynowe nie zawsze są czyste. Sprawdź czy łazienka znajdująca się na stacji utrzymana jest w czystości. Jeśli nie, możesz być pewna, że część gastronomiczna również nie jest czysta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama