Reklama

Dlaczego nie powinno się pić coli?

Cola to nie jest produkt, który powinniśmy codziennie spożywać. Jest to zazwyczaj pierwsza rzecz, jakiej powinno się unikać (wraz z innymi słodzonymi napojami gazowanymi), jeśli chce się stracić na wadze. Poniżej znajdziesz przykłady tego, jak cola szkodzi zdrowiu.

Reklama

Dziury w zębach

Cukier i kwas zawarte w coli niszczą szkliwo zębów, co po jakimś czasie może prowadzić do poważnych ubytków. Możesz walczyć z tym problemem poprzez częste mycie zębów po wypiciu coli, jednak lepiej sięgnąć po zwykłą wodę.

Zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę

W produktach, które spożywasz, znajduje się już wystarczająco dużo cukru (czyli węglowodanów), więc picie coli będzie przesadą. Po wypiciu jej poziom cukru we krwi gwałtownie się podniesie, a twoje ciało będzie musiało się bardziej wysilić, by spalić cały ten cukier.

Zmniejsza metabolizm

Ze względu na dużą zawartość cukru cola może spowalniać metabolizm, przez co doda ci kilogramów. Zamiast tego sięgnij po zwykłą wodę.

Wywołuje problemy z nerkami

Jeśli myślisz, że picie dietetycznej coli w czymś pomoże, to się mylisz. Okazuje się, że sztuczne słodziki mogą uszkodzić nerki, a więc nie warto sięgać nawet po dietetyczną colę.

Nieprzyjemne skutki długotrwałego spożywania aspartamu

Badania nad długotrwałym spożywaniem aspartamu jeszcze nie dały jednoznacznych wyników, jednak już teraz można powiedzieć, że przyczynia się on do licznych chorób.

Może obniżać płodność

Częste spożywanie coli może przyczynić się do defektów układu rozrodczego, głównie ze względu na składniki chemiczne zawarte w gazowanych napojach. Picie tych napojów w umiarkowanych ilościach nie będzie mieć negatywnych skutków, jednak osoby pijące colę w nadmiernych ilościach powinny uważać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama