Reklama

Dlaczego nie należy kupować soku w kartonie?

Chociaż wydaje się, że soki w kartonie są hermetycznie zamknięte, nie zawsze tak jest. Czasem niewielka i niewidoczna szczelina w opakowaniu pozwala przedostać się bakteriom do środka.

Niektórzy klienci, którzy kupili sok w kartonie po otwarciu odkryli zielony nalot na nakrętce. Zielony szlam znajdował się również w soku i na wewnętrznych ściankach kartonu.

Takie „niespodzianki” można również często znaleźć w kartonikach z sokami dla dzieci.

Szlam wytworzył się przez fermentację cukrów, gdy powietrze przedostało się do wnętrza kartonu. Szczelina była tak mała, że nie spowodowała wycieku soku. Zielony nalot nie jest szczególnie niebezpieczny, jeśli nie jest spożywany, ale wygląda obrzydliwie.

Soki w kartonie nie są zdrowe i polecane dla dzieci, ponieważ zawierają mnóstwo cukru i kalorii. Mogą powodować takie samo uzależnienie od cukru jak słodycze. Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy w ogóle nie powinny spożywać soków z kartonu. Dzieci w wieku 1 do 6 roku życia mogą wypijać dziennie 177 ml. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest podawanie dzieciom owoców, które są bogate w błonnik i składniki odżywcze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama